Genel

Oyun Geliştirme Sürecine Yeni Bir Yaklaşım

Wargaming oyun geliştirme süreçlerini yeni bir yaklaşımla sürdüreceğini açıkladı.

Daha efektif bir oyun geliştirme modeline sahip olma yolunda adılan atımlar doğrultusunda şirket, bundan böyle oyunlarını “merkezi olmayan geliştirme” modeliyle ortaya çıkaracaklarını açıkladı. Bu yaklaşım doğrultusunda şirketin bir stüdyosu tek bir oyun üzerine yoğunlaşmayacak (örnek vermek gerekirse, World of Warships Wargaming’in St. Petersburg stüdyolarında geliştirilirken, Chicago-Baltimore stüdyoları World of Tanks PS4 sürümü üzerinde çalışıyor). Bunun yerine bir oyunu geliştirirken farklı ofislerde küçük ekipler oluşturma modeli benimsenecek.

Wargaming Oyun Geliştirme Müdürü Matias Myllyrinne konuyla ilgili yorumlarını, “Işık hızıyla gelişen oyun sektörüne ayak uydurabilmek için esnek olmanız gerekiyor. Tek bir stüdyodan da hit oyunlar çıkıyor elbette ama biz merkezi tek bir stüdyo olmayan geliştirme modelinin daha efektif olacağını düşünüyoruz. Böylece elinizdeki ürün üzerinde çalışırken farkli stüdyolarda istihdam edilmekte olan inanılmaz yetenekli ve oyuna katkısı olabilecek profesyonelleri es geçmemiş oluyorsunuz,” şeklinde aktardı.

Matias Myllyrinne altı yıl boyunca Alan Wake ve Max Payne serileriyle tanınmış Remedy Entertainment’ın CEO’luğunu yaptıktan sonra 2015 yılında Wargaming ailesine katıldı.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close