Ses ve Görüntü SistemleriTeknoloji

Apple AirPods Tatile Hazır Olmayacak…

Şirketin, kompleks kablosuz kulaklıkları açığa çıkarmak için daha fazla zamana ihityacı var.

ar-160919131

        Apple AirPod’ları Eylül ayının “See Your” etkinliğinde, Ekim ayının sonuna kadar planlanmış bir lanse ile duyurdu. Ancak bu ayın sonlarında şirket gelecekte çıkış tarihi belirlemeden gönderileri erteledi. Teknolojik titan kablosuz kulaklıklar hala ortaya çıkmadı ve halka ne zaman hazır oldukları belirtilmedi. Ürünlerini istekli bir topluluğa çarpıcı bir şekilde ortaya çıkarma konusuna büyük önem veren bir şirket için, bu alışılmadık bir hayal kırıklığıdır.

iphone-7-640x307

      Apple’ın, 2010 yılında imalat zorlukları nedeniyle ertelendiğini iddia ettiği beyaz iPhone’tan bu yana ertelenen ilk üründür. Ancak şirket AirPod’ları niçin mağaza raflarından kaldırmadıkları konusunda da ketum. Muhtemelen, artan karmaşıklıklarından kaynaklanıyor; gelişmeleri bilen bir kaynak The Wall Street Journal’a anlattı. Normal kablosuz kulaklıkların aksine her iki AirPod parçasıda  sadece bir kulaklıkta, Bluetooth üzerinden sinyal alır. Bu durumda, Apple ürününün aralarındaki ses senkronizasyonu ve dengelenmesinin gecikişini uzaklaştırmak ve ayrıca parçalardan birinin bataryasının ölmesi veya kaybolması durumunda neler olacağına değinilmesi gerektiği anlamına geliyor.

internalairpod

           Apple’ın sessizliği, Noel hediyesi almak isteyen insanlar için zor bir umut.Ancak AirPod’lar ilk geciktiğinde kaydettiğimiz gibi, iPhone 7-interfacing W1 chip, Beats kulaklıklar, Solo3 ve Powerbeats’ın iki modelinde de bulunuyor. Aksi halde, Apple’ın kaybı rakiplerinin kazancıdır: Kablosuz kulaklıklar sonuçta 2016 yılının ilk yarısında satılmaya başlanmıştır.Teknik olarak, insanlar halen daha fazla kablolu olanları satın alıyor ancak Bluetooth kulaklıkların yüksek fiyatları da, paranın buraya girmesini engellediği  anlamına geliyor. Apple’ın, bu sezonda 160$ birimindeki AirPod’larını kullanamamasından dolayı ne kadar kaybettiğini kimse tahmin edemiyor.

 

 

 

Kaynak:https://www.engadget.com/2016/12/09/apples-airpods-wont-be-ready-for-the-holidays/
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close