Akıllı SistemlerTeknoloji

Android Wear 2.0 için Geliştirilmiş Uygulamalar

Google, önümüzdeki yıla kadar Android Wear 2.0’ın piyasaya sürülmesini erteledi. Ancak Android Wear, üçüncü taraf bağımsız uygulamalarını destekleyecek.! Güncellenmiş Android Wear uygulamalarından, Foursquare, Glide ve Lifesum gibi geliştiricilerden neler bekleyebiliriz?

Geliştiriciler, artık Android Wear cihazlarında yerel olarak yayınlanacak uygulamaları oluşturabilir. Bu yıl Google I / O’da gösterildiği gibi, uygulamalar bir gözlem alanına yerleştirilmiş widget’lara sahip olabilir; bu da belirli uygulamaları başlatabilir veya dokunduğunda belirli işlemleri gerçekleştirebilir. Kullanıcılar ayrıca, cihazlarını kullanarak uygulamaları arayabilir, kurabilir ve kullanabilir.

Bir video mesajlaşma servisi olan Glide, örneğin kullanıcıların doğrudan izleme sayesinde, yayın yapmasına izin verecek. Kullanıcılar, izleme yüzünden iletişim kısayollarına dokunarak doğrudan bir görüşmeye başlayabilir. Glide Huawei Watch ve 49 mm ASUS ZenWatch 2 için benzer bir uygulama yayınladı ve her ikisi de yerleşik hoparlörlere sahip. Bu yeni güncelleme, muhtemelen tüm güncellenmiş Android Wear cihazlarına bu özelliği getirecektir.

Bu arada, Foursquare, Android Wear 2.0’daki bildirimler için kullanıcılara, yemek yerken veya içmek için serin bir yerde olduklarını ancak cihaza bakmasını zorlamaksızın bildirmelerine izin veren “yeni bir kanvas” yarattı.

 

Ve son olarak, Lifesum bağımsız Android Wear uygulaması, kullanıcıların saatin üzerinde bulunan bir widget ile gün boyunca kalori ve su tüketimini takip etmesine yardımcı olacak.

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close