Sosyal Medya

Twitter Sosyal Medya Platformundan Uzaklaşıyor…

Twitter için son birkaç yıldır işler iyi gitmiyor. Kullanıcı sayısı 350 milyon civarında takılı kalan, büyüme sorunları yaşayan, gelir kanalları oluşturamadığı için sürekli zarar açıklayan şirketin hisse senedi değerleri de sürekli düşüyor. Özellikle genç kullanıcıların Snapchat ve Instagram gibi mecralara geçmiş olması Twitter’a kan kaybettiren önemli sebepler.

Geçtiğimiz yıl içinde uygulama mağazalarında Twitter kategorisi sosyal medya olmaktan çıkartılıp, haberler olarak değiştirilmişti. O dönemde Twitter’ın kendisini bir sosyal medya değil ancak bir haber aracı olarak konumlandırdığına dair tartışmalar yapılmıştı. Twitter en son attığı adım ile bu düşünceleri iyice pekiştirdi.

 

Twitter Almaya’da yaşanan tır saldırısı sonrasında bazı kullanıcılarına bildirim göndererek, bu haberi iletti ve ileti tıklandığında gelişmeler ile farklı tweetlerin görüntülendiği Twitter Moments akışı sundu. Şirket benzer bir uygulamayı geçen ay Fidel Castro öldüğünde de yapmıştı.

İlerleyen dönemlerde Twitter bütünüyle bir haber ajans sistemine dönüşebilir. Çünkü artık kişisel bildirimlerden çok belli medya kanalları ile alakalı haberleri takip etmek için kullanılıyor. Bu gelişme ile belki bir gün Twitter sadece medya kanalları, gazeteciler ve içerik üretenlerin paylaşım yapabileceği bir mecraya bile dönüşebilir. Bunu zaman gösterecek.

 

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close