Akıllı SistemlerTeknoloji

Yeni Akıllı Gözlükler Duygularınızı Okuyabilir

Safilo Group SpA, dünyanın en büyük gözlük çerçeveleri tasarımcıları ve üreticilerinden biridir. Grup, Dior, Fendi ve Hugo Boss’un da aralarında bulunduğu en büyük tasarımcı markaların bazılarına çerçeve oluşturma lisansı sahibidir. Bloomberg’e göre, şirket modalarına küçük bir teknoloji katmak istiyor.

*Luisa Delgado. Fotoğraf: Kholood Eid/Bloomberg

Safilo, birkaç hafta içinde CES 2017’de piyasaya sürülmeyi umduğu yeni bir ürünle akıllı cam pazarına açılmak istiyor. Şirket, gözlüklerin Google’ın akıllı gözlü sunumundan daha şık olacağına inanıyor. Öyle ki bir ekran, bir kamera, bir mikrofon veya duygu sensörlerini algılayan herhangi bir “akıllı” teknoloji eklememeye karar verdiler. Amaç, verileri kullanıcı tarafından rahatlatmak veya meditasyon yapmak için kullanmaktır.

 

Plan, 2017 yazından başlayarak ABD’de gözlük satmak ve daha sonra bunları reçeteli gözlükler için hazır hale getirmek ve sonunda teknolojiyi tasarım çerçeveleri ile bütünleştirmektir. Şirketin başı Luisa Delgado, gözlüklerin satış noktalarının diğer akıllı camlara kıyasla modaya uygunluğundan etkilenebileceğini düşünüyor.

Delgado, “Tüketiciler, bu teknolojiyi elde etmek için gözlüklerle ilgili fedakarlık yapmak zorunda kalmayacaklar” dedi.

Belki de Safilo, akıllı gözlükler, diğer sektörlere de öncülük edebilecek.

 

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close