Akıllı Sistemler

Taşınabilir Görme Testi Kiti

Çoğumuz, günümüzün bir kısmını bilgisayar başında geçiriyoruz ya da gözlerimizin bozuk olduğunun farkında olmadan, görme alanımızı ayarlayamıyoruz. Bunun nedeni ne olursa olsun, artık mazeretlerimizin çoğunu ortadan kaldıracak bir çözüm var: EyeQue Personal Vision Tracker, aylık ortalama cep telefonu faturasından daha düşük maliyetle, akıllı telefonla etkinleştirilmiş görme test kiti.

 

New York merkezli Smart Vision Labs ve Peek , SVOne gibi akıllı telefonlara dayalı diğer göz muayene setlerinden ayıran şey, sık tüketici kullanımı için tasarlanmış olması.

 

US$ 4,000’e yaklaşan SVOne, görme hekimlerine, konvansiyonel göz test cihazlarının maliyetinin bir kısmı için, karşılaştırılabilir ekipman sağlayarak, masraflarını düşürmelerine yardımcı olması ve bunun da 40.000 dolara mal olması hedefleniyor. Peek ise, diğer taraftan, gelişmekte olan ülkelerde kullanılmak üzere tasarlanmış, görme keskinliği testidir.

MIT’de icat edilen patentli bir kırılma konseptine dayanan EyeQue miniskopunu ilgi çekici yapan birkaç şey var: İlk olarak, sunduğu kolaylıklar… Yaptığınız görme testlerinden ürettiği EyeGlass Numaraları sayesinde çevrimiçi gözlük siparişi vermek artık çok kolay. Bunlar esas itibariyle göz doktorlarının bir reçete oluşturmak için kullandıkları küresel, silindirik ve eksen sayılarıdır.

İkincisi, mikroskopu akıllı telefonlarına takıp kırmızı çubuğu dokunmatik ekrandaki yeşil ile hizalayarak, kullanıcılar astigmatizm ve miyopluk gibi sapma hatalarında, gözlerini değerlendirebilir.

EyeQue Personal Vision Tracker ile ilgili görsel sonucu

Testler istediğiniz sıklıkta alınabilir ve her oturumun sonuçları bulutta saklanır.

Cihaz, tahmini 29.99 dolarlık perakende satış yapması gereken bir mini mikroskoptan oluşuyor. Android ve iOS uyumlu uygulama ücretsizdir. Her bir satın alma, birer ücretsiz EyeGlass setiyle birlikte gelir ve ek setler her biri 1.99 $ ‘a mal olur. Kullanıcılar, gözlerini test ettirmek için bir yıl veya daha uzun süre beklemek yerine, göz muayeneleri arasındaki görüş değişikliklerini istedikleri sıklıkta test edebilir ve izleyebilirler.

Bununla birlikte, şirket, kullanıcıları göz doktoruna yapılan ziyaretlerin yerini alması konusunda, cihazı kullanmaya karşı uyarıyor. Şirket sadece refraktif (kayma, sapma hatalarını) hataları ortaya çıkarabilir, ancak göz sağlığı farklı bir konudur. Göz hastalıkları ve rahatsızlıkları mutlaka görme dalgalanmalarına bağlı değildir, dolayısıyla görme engeli gitmiş olsa da, yıllık tam göz muayenesine gidilmesi gerektiğini belirtiyor.

Cihaz son zamanlarda 2017 CES Yenilik Ödülleri’nde Fitness, Spor ve Biyoteknoloji kategorisini üstlendi ve 2017 Prizma Ödülleri’nde finalist oldu. Kickstarter kampanyasında beş gün daha kaldı. Bu kampanya 25.000 $ ‘lık hedefi üç kereden fazla aştı. EyeQue, gelirlerinin yüzde üçünü kuruluşa bağışta bulunacağına söz verdiği gibi, Hollanda’nın kâr amacı gütmeyen TWOBILLIONEYES için de iyi haber, düşük gelirli ülkelerdeki görme engelli kişilere gözlük sağlıyor.

 

Şirket, EyeQue miniskopun, 1 Nisan 2017’den itibaren şirketin web sitesine kaydolanlara görme testlerini izlemeyi ve ücretsiz sınırsız erişim imkanı sunmayı taahhüt etti.

 

Kaynak:
thegadgetflow
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close