Otomotiv

AI Motosiklet

Otomotiv şirketi Kawasaki Heavy Industries, Ltd (KHI), yalnızca daha güvenli sürüşleri sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda kullanıcıyla duygusal bir bağ kuran, AI kontrollü bir sisteme sahip, yeni nesil motosikletler geliştiriyor.

 

Bisikletler, cocoro SB Corp.’un robotik ekipleri tarafından geliştirilen “Emotion Generation Engine ve Natural Language Dialogue System” adlı bir sistemi kullanıyor. Sürücü, bisikletle konuşabilir ve sürücünün duygusal durumu ve niyetleri hakkında ipuçları bulabilir. Basın bildirisinde Kawasaki, bunun “benzeri görülmemiş binicilik deneyimlerinin, yeni bir dünyaya açılması” olduğunu söyledi.

 

 

Motosikletle tekrarlanan kullanım ve iletişim sayesinde AI, kullanıcının bireyselliğine uyacak bir kişilik geliştirir. Yüksek stresli veya tehlikeli durumlarda, sürücüyü rahatlatarak güvenliğini de artırabilir.

Gadget’ların ve robotların, insanlar tarafından sevilmesi ve güvenebilmesiiçin yeni bir durum değil. Bugün, zaten gadget’larımıza çok bağımlıyız. JARVIS’in Tony Stark’ı gibi belki de yakında, motosiklet ya da araba bizim için iyi bir arkadaş olabilir.

 

Kaynak:
gearheads
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close