BilimYeşil Enerji

“Nissan Electric Cafe”:Ürettiğiniz enerjiyle ödeme yapabildiğiniz yer

Nissan tarafından 2010 yılından bu yana üretilen elektrikli kompakt otomobil Leaf‘in satışına, Aralık 2010’da ABD ve Japonya‘da, 2011 yılında ise diğer ülkelerde başlandı.

Satıldığı günden bu yana kullanıcılarının dünya çevresinde 3 milyon kilometreye ulaşmasını kutlamak isteyen şirket, oldukça farklı bir kutlama gerçekleştirdi.

Yıllardır elektrikli otomobil konusundaki yenilikçi fikirleriyle tanınan Nissan, bu kutlama için de oldukça farklı bir projeyi hayata geçirerek, bir farkındalık yaratmayı hedefliyor. CO2 emisyonlarında 500 milyon kg‘a varan bir azalma sağlayan elektrikli araçlarının, 3 milyon kilometreye ulaşmasını kutlamak amacıyla Paris‘te açılan “Nissan Electric Cafe” müşterilerin kendi ürettikleri enerji ile ödeme yapmalarına imkan tanıyor.

 

Paris‘de, sınırlı bir süre için, 16 Aralık‘ta açılan kafe, 16-18 Aralık tarihleri arasında tüm Paris halkına hizmet verdi. Bu proje için pek çok teknoloji ve enerji firmasıyla iş birliği yapan Nissan, “Electrify The World” kampanyasını da başlatmış oldu.

Kampanyayla birlikte bütün insanları “sürdürülebilir yaşam” paydasında buluşturmak isteyen şirketin açtığı kafede, müşteriler yenilikçi teknolojileri kullanarak kendi enerjilerini üretti. Daha sonra bu enerjiyle aldıkları ürün ve hizmetlerin ödemesini yapabildiler.

 

 

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close