Eğlence

NVIDIA’nın Yeni Taşınabilir Oyun Konsolu Shield Portable 2

Oyunseverleri en çok heyecanlandıran yeniliklerden birisi de oyun konsolu ve Android işletim sistemlerinin bir araya getirilmesi sonucu, NVIDIA tarafından üretilen yeni nesil oyun konsolları oldu. Bu projeyle dünyada bir ilki başaran şirket dünyanın ilk taşınabilir oyun konsolunu üreterek tarihe geçti.

Grafik işlemciler ve anakart chipsetleri üreten Santa Clara, Kaliforniya merkezli marka NVIDIA‘nın, GeForce ve NForce ile başlayan yarı iletken piyasasındaki başarıları, son dönemde PlayStation 3 ve Xbox gibi oyun konsollarına grafik işlemci üretmeleriyle devam etmişti.

Bellek boyutları, işlem kapasitesinin artmasıyla yenilikçi grafik çözümlere ihtiyaç duyan mobil cihazlar için tasarladıkları mobil GPU‘lar ile sektöründeki en büyük markalardan olmayı başardı ve bu başarılarına her gün bir yenisini daha ekliyor. NVIDIA‘nın Federal Communications Commission (FCC)’a yaptığı başvuru neticesinde ortaya çıkan yeni bir haber oyunseverlerin yüzünün gülmesine neden oldu.

Shield Portable 2 ile ilgili görsel sonucu

NVIDIA’nın yeni taşınabilir oyun konsolu Shield Portable 2 için başvuruda bulunan teknoloji şirketi, yeni ürettiği modelle birlikte birçok özelliği de geliştirmişe benziyor. Yaklaşık 3 yıl önce tanıtılan modelde dört çekirdekli Tegra 4 işlemci, 2 GB RAM ve a 1280×720 piksel çözünürlüklü 5 inçlik ekran yer alıyordu. Bu özelliklerinin yanı sıra Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kulaklık girişi, microSD, micro-USB ve mini-HDMI desteği sunan cihazın bir üst sürümü yakın zamanda seri üretime geçirilecek.

Bu yeni üretim Shield Portable ile kullanıcılara daha fazla özellik sunacağı tahmin edilen oyun konsolunun yeni özellikleri hakkında bir paylaşımda bulunulmadı ancak yapılan haberlerden sonra tanıtılması an meselesi.

 

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close