Teknoloji

Intel RRP

Intel geliştirdiği yeni projesiyle farklı bir pazara giriş yapmaya hazırlanıyor.

ABD merkezli, dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan şirket Intel, 1968 yılında Gordon E. Moore tarafından kuruldu ve adını Integrated Electronics‘ten aldı.

Günümüzde, bilgisayarların büyük kısmında Intel işlemcilerinin kullanılması ve diğer ürün yelpazesi sayesinde bugünkü değeri 150 milyar Dolar’ın üzerinde olduğu tahmin edilen dev teknoloji şirketi, geliştirdiği yeni ürünle birlikte alışveriş tecrübesini bambaşka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor.

Perakende satış alanına 100 milyon dolarlık yatırım yapma kararı alan Intel, bunun yanı sıra sensörler ve yazılım kitleriyle donatılmış bir platform piyasaya sürecek. Intel Responsive Retail Platform (Intel RRP) olarak adlandırılan proje sayesinde alışveriş deneyiminden daha fazla veri elde edilmesi ve kullanıcıların hayatını kolaylaştırması amacıyla kolları sıvayan şirket istediği sonucu elde etmişe benziyor.

intel ile ilgili görsel sonucu

Etraftaki bütün değişimlere duyarlı olan bu yeni nesil sistem, mağaza içerisindeki bütün değişimleri gözlemliyor. Bu yeni projenin kullanıcılara sunduğu özellikler arasında; raflardaki ürünlerle stoklardaki miktarı karşılaştırmak, hangi ürünün yanlış rafta yer aldığını bildirmek, müşterilerin hangi ürünleri inceleyip sonunda ne aldığını değerlendirmek ve onların alışkanlıklarını geri bildirime dönüştürmek yer alıyor.

Intel Responsive Retail Platform (Intel RRP) adlı, masrafları azaltıp satışları arttırmayı amaçlayan projeyle bizleri şaşırtacak bir pazara giriş yapma niyetinde olan dev teknoloji şirketi Intel‘in vahameti şimdilik büyük bir merak konusu olarak boy gösteriyor.

 

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close