Sosyal Medya

Twitter Fabric’i Google Satın Aldı

Twitter bugüne kadar geliştiricilere Fabric adlı modüler geliştirme platformu üzerinde pek çok uygulama ve servisi hazırlama imkanı tanıdı. Uygulama geliştirmenin yanı sıra test, kurulum ve yönetim aşamalarında da Fabric üçüncü parti geliştiricilerin yanındaydı. Şimdi ise bu platform, Google tarafından satın alındı.

Geliştiricilerin bugüne kadar Twitter’dan Fabric çatısı altında aldığı hizmetlerin çoğu, Crashlytics çökme raporlama, Digits kullanıcı doğrulama, Answers uygulama analitiği ve Nuance konuşma tanıma dahil olmak üzere bundan böyle Google tarafından verilecek. Fabric platformunu geliştiren ekip ise Gogle’ın Geliştirici Ürünler Grubuna dahil olarak Firebase ekibiyle birlikte çalışacak. Geçiş dönemi boyunca, Digits servisi Twitter tarafından yönetilmeye devam edecek.twıtter fabrıc ile ilgili görsel sonucu

Kullanıcı kitlesini genişletmekte zorluk çektiği bilinen Twitter, bu hamleyle Facebook karşısındaki nadir avantajlarından birini daha kaybetmiş oldu. Dahası, geliştirici topluluğuyla sosyal ağın bağları da önemli ölçüde zayıflayacak gibi görünüyor. Elbette tüm bu sorunlar, şirketin 2016 üçüncü çeyrek mali tablolarında yer alan 100 milyon dolar zararın yanında sönük kalıyor.

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close