RobotikTeknoloji

Mini Çizim Robotu: Line-Us

Dijital ortamda çizilen ve tasarlanan resimlerin yazıcılar aracılığıyla kağıda basılması, meydana getirilen görsellerin çizim ruhunu kaybetmesini sağlıyor. Bu durum fark edildikten sonra dijital ortamda çizim yapmaktan vazgeçemeyenler için geliştirilen Line-us adlı robot,  dijital çizimleri gerçek zamanlı olarak kağıda aktarıyor ve böylelikle oldukça ilginç bir işe imza atıyor.

Line-Us ile ilgili görsel sonucu

Line-Us ile ilgili görsel sonucu

Kolu aracılığıyla kalemleri oldukça rahat tutabilen robot, USB kablosuyla taşınabilir pile bağlandıktan sonra cihazla birlikte gelen manyetik levha kağıdın altına yerleştiriliyor ve son olarak robot kağıdın üstüne koyularak kullanıma başlanıyor. iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda yer alan uygulamayla bağlantılı olarak çalışan robot, burada yapılan çizimleri gerçek zamanlı olarak kağıda aktarıyor.

https://youtu.be/8_KbeIFm8-U

Piyasadaki bütün kalemleri tutabildiği belirtilen robot için özel bir kalem almanıza gerek kalmıyor. Kickstarter’de 39 bin sterlin destek bekleyen proje, hedefe ulaşılması halinde, Ekim ayında kullanıcılarla buluşturulacak.

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close