Akıllı SistemlerTeknoloji

Data_Dress

Google gibi teknoloji odaklı bir şirketi değerlendirdiğinizde aklınıza ilk olarak moda gelmeyeceği düşünülebilir fakat artık bu değişecek gibi duruyor.

New York Moda Haftası kapsamında, dünya devi şirket Google, İsveçli tekstil firması H&M’le yaptığı işbirliğini açıklamış ve “bugün ne giysem” derdine son verecek uygulamayı tanıtmıştı.

H&M tarafından desteklenen moda evi Ivyrevel, akıllı telefonların içerisindeki haftalık verileri kullanarak günlük giyilebilecek kıyafetler tasarlamayı başarmış gibi görünüyor. Uygulama, kullanıcının yaşam tarzını inceleyecek, yaptığı aktiviteleri mercek altına alacak ve kullandığı algoritma sayesinde bir kıyafet tasarlayacak.

Verilerden oluşan kıyafet tasarlama amacıyla yola çıkan uygulama şu an birçok modacı tarafından test ediliyor. Bu yıl içerisinde herkes için kullanılabilir olacak uygulamanın tasarladığı kıyafetlerin ne kadara mal olacağı bilinmiyor.

Bu tür teknoloji ve modanın bir araya geldiği uygulamalar giderek artış gösteriyor. New York Moda Haftasında geçen sene de 3D yazıcı kullanılarak üretilen tasarımların yanında sesle aktif olan ışıklı tişörtler dikkat çekmişti.

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close