İş ve Finans

Sberbank: Makine Öğrenimi Destekli Online Kişisel Asistan

Sberbank, makine öğrenimi teknolojisini kullanarak müşterilerine temel finansal konular ve yaşam tarzı hakkında faydalı tavsiye ve öneriler sunan online kişisel asistanını duyurdu. Android ve iOS işletim sistemleri üzerinde yer alan Sberbank Online’ın bir parçası olan dijital asistan, kullanıcısının tatil zamanları ve düzenli vergi ödeme dilimleri gibi tarihlerini baz alarak verimli tavsiyeler oluşturuyor.

Sberbank Online Kişisel Asistan ile ilgili görsel sonucu

Kullanıcısının günlük rutinlerine ve finansal etkinliğine uygun tavsiyeler veriyor

Yazılım ekibinin geliştirdiği ek öğrenme algoritmaları sayesinde dijital asistan, kullanıcı tarafından yapılan geri bildirimleri değerlendirerek daha sonra yapacağı tavsiyeleri de geliştirebilme becerisine sahip. Diğer bir ifadeyle, vereceği tavsiyeleri kullancısının daha önce verdiği kararları göz önünde bulundurarak oluşturuyor.

Sberbank Online Kişisel Asistan ile ilgili görsel sonucu

Dijital asistan sadece finansal konularda değil aynı zamanda tatil ve eğlence konularında da kullancısına önerilerde bulunuyor. Kullanıcının finansal etkinliğine göre tatile nereye gidebileceği gibi konularda da tavsiyeler sunuyor. Eğer kullanıcı sunulan tavsiyeyi beğenirse, hizmetten yararlanmak için tek bir tuşa basarak kendisine sunulan fırsata ulaşabiliyor.

“Makine öğrenimi teknolojisinden faydalanan ilk Sberbank Online hizmeti”

Svenska Bank Bölüm Başkanı Svyatoslav Ostrovsky yaptığı açıklamada, “Asistanımız, müşterilerin günlük yaşamlarına tavsiyeler sunan ve bunu yaparken de makine öğrenimi teknolojisinden faydalanan ilk Sberbank Online hizmeti. Bu teknolojiye inanıyoruz ve dijital ürünlerimizi geliştirmek için bu yöntemi kullanmayı hedefliyoruz,” sözlerini kullandı.

 

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close