Kültür-SanatTeknoloji

Nota Okuyucu Tablet

Tabletler günümüzde her alanda kullanılmaya başladı. Bilhassa kitap okuma formatında kullandığımız tabletler, bu kez nota okumak için de değerlendirilebilecek.

Japon bir şirket olan Terrada Music Score Co.;  notaları okumada kullanılan nihai elektronik alternatif üretmek için tüm olanakları düşündü.

Gvido Tokyo, Manila klasörü boyutundadır. Wacom kalem yeteneğine ve  iki adet 13 inç e-mürekkep ekranına sahiptir.

Bu, aynı anda iki A4 boyutlu müzik el yazması sayfasını görüntüleyebileceğiniz ve bunları tıpkı bir kağıt kopyasında olduğu gibi not alabileceğiniz, partiyi cihaza veya buluta depolayacağınız ve Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden senkronize edebileceğiniz anlamına geliyor.

Cihazın yanlarına dokunarak orta performanslı sayfaları değiştirebilir veya iki eliniz de meşgulse, bir Bluetooth ayak pedalını kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, stüdyo şefini rahatsız edecek sayfa sesi riski olmayacak. Aynı şekilde; karışıklığa yol açacak bir yığın kağıttan veya kağıtları düşürme riskinden de kurtulmuş olacaksınız.

Gvido Tokyo rakamları PDF formatında okur ve sahnedeki icraatlara kolay erişilmesini sağlamak için, bir performans set listesi oluşturmanızı sağlar.

Şimdilik fiyatı 1600 dolar olarak yayınlanan Gvido, temel olarak bir müzisyen aracıdır.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close