EsportsVR/AR

Sanal Gerçeklik (VR) Fitness Bisikletlerine Yeni Yollar Açtı

Sabit bir bisikletle pedal çevirmek gerçek hayatta yorgunluk: tüm gücünüz ile sürseniz bile belli mekanlar dışında  bir yere gidemezsiniz. Ama sanal gerçeklik (VR) sayesinde spor salonunuza egzersiz için gitmenize gerek yok. Çünkü birçok kişi kişisel başarısızlıkları görmezden gelerek istediğiniz yerde spor yapma düşüncesini vaat ediyor.

Kısa bir süre önce VirZOOM deneyimini spor salonlarında ve oyun salonlarında başladı. Grafiksel beygir gücü sağlamayı vaat eden AMD ve VR arcade egzersiz oyunları ve Bisiklet Kontrol  Cihazının üreticisi olan VirZOOM ortaklık kurduğunu açıkladı. VR oyunları spor alanında  dünya çapında kaliteli dikey ve yatık motosikletler yeniliğini  getiriyor.

VirZOOM (ver-ZOOM olarak telaffuz ediliyor.) strateji, eşgüdüm, performans ve fitnessı birleştirmek üzere tasarlanmış VR spor oyunları koleksiyonunu yarattı. Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation firmaları VR kulaklıkları (daha sonra Gear VR geliyor) desteklediği için yazılımın kendisi evde ücretsiz olarak indirebilir.

Ancak kitin ayrılmaz bir parçası olan şirketin tescilli VirZOOM Bisiklet Kontrol Cihazı 400 dolardan biraz daha düşük maliyette. Ürün VirZOOM, Amazon, Best Buy, Gamestop, Target, ve Walmart’dan temin edilebilir.

Kompakt bisiklet ev içi kullanım için tasarlanmışken VirZOOM, VR oyun takımını Discover Series Life Fitness SE3 fitness bisiklet hattında spor ekipmanlarına yükselterek daha da ileri gidiyor. PC’nin bedeli göz önüne alındığında (VR kulaklık ve özel egzersiz bisikleti de dahil) VR fitnesi çok daha uygun hale getiriyor.

Life Fitness ürünün Dijital Deneyim direktörü Amad Amin “Sanal gerçeklik (VR), geleneksel fitness ekipmanlarına yeni bir heyecan katıyor. Hedeflerimizden birisi, premium ürünlerimiz üzerindeki yoğun egzersiz deneyimini sürekli olarak geliştirmektir. Etkileşimli ve ilgi çekici VR deneyimini Life Fitness ürünlerimizin performansı ve dayanıklılığı ile birleştiriyor. Hem de iki yeni teknolojinin bir araya getiriyor.”

Yorulmadan Koşmak

“Egzersiz yapanlar, oyunda neler olduğunu çok iyi anladıkları için yorgunluklarını unuturlar. Bunu görmek çok eğlenceli. İnsanları meşgul etmeye ve hareket ettirmeye yönelik yeni yollar bulmaya devam etmek istiyoruz. Ve VirZOOM‘la işbirliği yapmak, bunun kanıtıdır. ” dedi.

Bu kurulum, HTC Vive VR kulaklıkla birlikte çalışmak için AMD tarafından oluşturulan küçük form faktörlü PC’leri kullanacak. ViRZOOM, Life Fitness, HTC ve AMD ile olan ortaklıklarının yanı sıra Fitbit ile ortaklık kuruyor. Böylece uygulamanıza entegrasyon sağlayarak mesafenizi pedalize ederek izleyebilirsiniz. Egzersiz süresi, kalp atış hızı ve yakılan kalori gibi bilgiler telefonunuzdaki Fitbit uygulamasına otomatik olarak eklenir.

Oyunlar, geleneksel bisiklet, at yarışı, F1 yarışları, tank savaşları ve hatta bir pegasusun arkasında uçma gibi çok oyunculu oyunları içerir. Rekabetçi ve kooperatif maçları kafa kafaya meydan okumaları ve zaman atakları da dahil olmak üzere 8 oyuncuya kadar oynanabilir. Daha fazla spor için, avatarınızı yükseltme yolunda para toplarken kendi egzersiz ve hedeflerinizi seçebilirsiniz.

AMD ile VirZOOM, sanal gerçeklik (VR) fitness bisikletleri ile dünyanın her yerindeki mekanlara ulaşmada işbirliği sağlıyor.

CEO Eric Janszen “AMD, HTC ve Life Fitness gibi ortaklar, bir spor salonunda VR egzersiz oyunları yapma vizyonumuzu ticari bir realite haline getirmekte aracı olmuşlardır. AMD ve Radeon ekipleri, ticari bir spor ortamı sağlamaya uygun olan üst düzey sanal gerçeklik için güçlü bir PC deneyimi yaratmak adına yeni bir düzeye geçti.” dedi.

VirZOOM 2015 yılının başında Eric Janszen ve Eric Malafeew tarafından Cambridge, Massachusetts’de kuruldu. Gizliliğin ortaya çıkmasından bu yana şirket, 3 yatırımcıdan ilk gerçek turunda 4 milyon doların üzerinde para  elde etti.

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close