Yazılım

Derin Web

İnternetin büyük bir bölümünün yalnızca Googling tarafından bulunamayacağını biliyor muydunuz?
Aslında, arama motorları toplam internetin yaklaşık % 10’unu oluşturabilir. Dışarıda kalan % 90 ise Derin Web diye adlandırılan şeydir.

Deepnet veya Invisible Web olarak da bilinen Derin Web; internette bazı nedenlerle indekslenemeyen ve geleneksel arama motorları tarafından erişilemeyen şeylerdir. Sadece gerçek URL’ye ve ona erişmek için izinlere sahip olmadan ulaşamadığınız herhangi bir sayfadır.

Derin Web ile ilgili görsel sonucu

Google’da bir şeyler aradığınızda, aslında Google’ın bulabileceği kadar çok internet dizini arıyor olursunuz. Arama motorları, bazen örümcek olarak bilinen ve web sayfalarını bulmak ve dizinlemek için web gezgini yazılımını kullanır. Başlangıçta birkaç sayfa bularak başlıyorlar, daha sonra bu web sayfalarındaki bağlantıları diğer web sayfalarına ve bu nedenle de internetin ağır bir kataloğuna kadar takip ediyorlar. Ancak, bu örümceklerin basitçe ulaşamayacağı birtakım şeyler var, bu da Derin Web’de saklıdır.

Derin Web ile ilgili görsel sonucu
Karanlık Ağ olarak bilinen Derin Web’de küçük bir alt bölüm anonim ağlar vardır; web’e gözatmak ve anonim web sitelerini barındırmak için TOR gibi ücretsiz hizmetleri kullanmaktadır. Ayrıca internette çalışan ancak özel ağ üzerinden ulaşılabilen hizmetleri de verenlerden bazıları, kullanıcıların ilaçlara, silahlara ve hatta katillere erişmek zorunda olduğu internet karaborsalarını içeriyor.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close