Akıllı SistemlerTıp

Microsoft’un Geliştirdiği HoloLens Omurga Ameliyatlarında Doktorlara Yardımcı Olacak

Snapchat ve Facebook’ta arttırılmış gerçeklik konuşmaları gündemi karmaşık hale getirse de, onlarca yıldır  teknolojinin endüstriyel, askeri ve sağlık konularında kullanılmak için olduğunu unutturdu.

Son yıllardaki en   örnek cerrahi teknoloji şirketi olan Scopis’ten geliyor. Scopis, Omurga ameliyatı için Microsoft ile HoloLens programını başlattı.

Böylece eller serbest ekranı ve cerrahın tam olarak nerede çalışması gerektiğini gösteren uygulama  bir yer paylaşımı sağlıyor. Artırılmış gerçeklik, cerrahlar için oldukça açık bir operasyon olarak düşünülebilir.

HoloLens sayesinde iki cerrah omurga ameliyatını kolayca gerçekleştirebilirler.

HoloLens narin işlemler gerçekleştirirken dijital bilgiye erişmek için eller serbest ve kesintisiz bir yol sunar. Hatta Google Glass ile sınırlı bir çalışma olsa bile büyük bir imkan olduğu göz ardı edilemez.

HoloLens fiziksel alanda da mevcut olan görüntüleri yansıtarak ek bir yarar sağlıyor. İlginç olan diğer bir şey ise sistem Microsoft’un dahili izleme sensörlerine tamamen güvenmiyor.

HoloLens narin işlemler gerçekleştirirken dijital bilgiye erişmek için eller serbest ve kesintisiz bir yol sunar.

Kulaklık seti ve aletlerin üzerinde rijit cisim işaretleyiciler de küçük takımyıldızları yer alıyor. Kesin izleme daha büyük bir garanti sunuyor olsa da bir başkasına ait omurgada kullanılırken bu çalışmanın önemi artıyor.

HoloLens İle Omurga Ameliyatı

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close