OtomotivTeknoloji

Kendi Rekorunu Kıran Nio EP9

Elektrikli araçlar; sanıldığı gibi gazla çalışan araçlara oranla daha yavaş değillerdir.

Enerjide en yüksek rekora ulaşan Nio EP9’un da ispatladığı gibi, hem hızlı hem de çevre dostudur.

Elektrikli otomobiller, eleştirmenler tarafından hızı konusunda her zaman olumsuz karşılandı. Ancak son üretilen araçlara bakılırsa, elektrikli araçların çevre yanlısı olması yanında; hız açısından da çok ilerleme kaydettiği görülüyor.


Tesla’nın kompakt otomobillerden yarı kamyona, Nissan’ın fütüristik spor otomobiline kadar, Porsche ve Jaguar’ın elektrikli yüksek-lüks markalara ait her şeyi içeren serisi arasında, elektrikli otomobiller şu anda hızlı, verimli ve ulaşım teknolojisinin en uç noktasında bulunuyor.
Nio EP9 sayesinde bu gerçek daha da belirgindir. Halen piyasadaki en hızlı elektrikli otomobildir. Yaklaşık 312 km / saat (194 mph) hıza kadar erişebiliyor. Son zamanlarda, araba Nürburgring Pisti’nde  kendi rekorunu kıran, en hızlı model olarak resmen tanıtıldı. 6: 45: 9’luk bir süreyle turu tamamladı ve kendi 2016 tarihli rekorunu 7:05:12’yle yenmeyi başardı.
Şirket, her biri 1,48 milyon dolara mal olan sadece 10 EP9 üretmeyi planlıyor. Elektrikli otomobiller çoktan yol kat etti ve giderek daha fazla şirket, elektrikli modeller üretmeye yönelince araçların çeşitliliği ve yetenekleri gelişmeye devam edecektir.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close