OtomotivSosyal Medya

Google Volvo ve Audi İle Android Auto’nun ötesine geçiyor

Google, Android‘i arabanıza sunabilmek için iki büyük isim ortağı kazandı. Bugün Volvo ve Audi ile bir takım ortaya çıkardı. Daha ilgi çekici olan şey ise bunun, standart Android Auto teklifinden ayrılan arama devrinin işareti olması.

Otomobil üreticileri Android işletim sistemini bütünleştirerek gelecek modeller için bir versiyon geliştirecekler. Otomatik Android otomobil sistemine navigasyon, ses akışı ve çok daha fazlası esas özellikler de dahil olacak.

Otomobillerde halihazırda çalışan yazılımlara üst üste gelen bir işletim sistemi olarak davranmak yerine Android yazılımı ile telefonunuza USB aracılığıyla  erişir.

Android arabalar

Yeni Özellikler

OS, yerleşik bağlantı çözümü ve bilgi-eğlence sistemi olarak hizmet edecek. Yani sürücü araba kullanırken Google Haritalar ile gezinebilir, klima, sunroof ve pencereler gibi işlevleri kontrol edebilir, uygulamaları kullanarak Spotify’dan müzik dinleyebilir.

Asistan, gelecek Volvo ve Audi‘ye geçiş yapıyor. Böylece telefonunuzu evde bıraksanız bile Google‘ın dijital yardımcısını istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Örnek verilmiş değil. Ancak biz  soruların“ Google, en yakın Tayland restoranı nerede?” bu şekilde olacağını düşünüyoruz.

Google, bu hafta Android IO 2017 etkinliğinde Android araç içi sistemini önizleme formunda ortaklıklar hakkında daha fazla ayrıntı ile tanıtmayı planlıyor.

Volvo, önümüzdeki iki yıl içerisinde Android sistemini yeni araçlarda satacağını açıkladı. Audi‘nin henüz bir çıkış tarihi yok.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close