Akıllı Sistemler

One2One Kulaklık İle Bir Alman, Bir Japon Yada Amerikalı Olabilirsiniz

Akıllı kulaklık, IBM Watson’u kullanarak dil engellerini ortadan kaldırıyor

Duyulabilen çeviriler resmen burada. Bragi‘nin gerçek zamanlı çeviri becerilerine sahip yeni Dash Pro akıllı kulaklıkları, zaten nakliye çalışmalarına başladı. Şimdi Avustralya’da çalışan Lingmo, ilk çevirme kulaklığını da başlatmaya hazırlanıyor.

Dahili bir mikrofon ile donatılmış olan Translate One2One kulaklığı Bragi veya Waverly Labs’tan beklenen Pilot ürün yanı sıra şık veya gizli olarak herhangi bir yere yakın görünmemektedir. Ancak konuşulan sohbetleri veya yazılı metinleri 3-5 saniyede tercüme etme sözü vermektedir. Anlık değil, ama yine de oldukça hızlı.

IBM’in Watson Doğal Dil Anlama ve Dil Çevirici API’lerini kullanarak, çeviri sihirini gerçekleştirir. Lingmo‘nun kendi donanımı ile birlikte İngilizce, Japonca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Brezilya Portekizcesi, Almanca ve Çince’yi kapsayan çeviri desteği sunuyor.

İnternet bağlantısı olmayan bir yere sıkıştıysanız bu kullanışlı olabilir. Ayrıca Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısı gerekmez.

One2One

İyi haber, One2One‘ın bu yılın Temmuz ayında satışa sunulacak. Hem de şu anda Lingmo web sitesinden sipariş edebilir.

Bir kulaklık 179 $ ‘a mal olacak. 229 $’ lık 2 seyahat paketiyle satışa sunulacak. Site, teslim süresi açısından 4 ila 6 hafta izin vermenizi söylüyor.

Geçtiğimiz sene yapılan crowdfunding ile 4 milyon doları aşan ilk Pilot kulak içi kulaklık setinin,ilk olmasını bekledik. Ama açıkçası böyle olmayacaktı.

CEO’su Andrew Ochoa, bu yıl Mart ayında Pilot’un arkasındaki başlangıç görevini üstlenen Waverly Labs ile görüştü. Bu yaz da yolculuğa devam ettiğini söyledi.

Önümüzdeki aylarda da piyasaya çıkması beklenen Mymanu Clik akıllı kulaklıklar için durum aynı.

Bragi Dash Pro, Pilot, Mymanu Clik ve Translate One2One, hepsi de dil öğreniminin gerçekten geçmişe ait bir şey olmasını istiyor. Hepsi duyulabilir çeviri gönderdi.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close