Teknoloji

Exosuit Şort ile Daha Hızlı Koşabileceksiniz

Koşu performansımızı teknoloji yardımı ile sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak giyilebilen malzemeler çoğunlukla rehberlik ve geri bildirim sistemleri olarak hizmet ediyor.

Harvard mühendisleri tarafından oluşturulan bu kısa şort, sizi daha hızlı koşmanızı sağlayabilir. Harvard’ın Exosuit’i koşarken süper güçler kazandırıyor

Nasıl mı? Bacakları harekete geçirmenin metabolik maliyetini azaltarak.

Kullanıcı çalışırken esnek teller uylukların arkasına bağlanır. Kayış ikinci bir kalça ekstansör kas çifti gibi davranacak şekilde çekilir.

Araştırmacılar, oksijen alımını ve CO2 üretimini gözlemleyerek, koşu bandındaki koşu metabolik maliyetini% 5.4 oranında azalttığını tespit ettiler.

Sonuç, maraton süresinin kısaltılması anlamına geliyor. Ki bu da hile olarak kabul edilebilir. Ancak yaralanma rehabilitasyonu için de yardımcı olabilir.

Şort, daha önce teknoloji konusunda konuştuğumuz Conor Walsh gibi araştırmacılar tarafından yürütülen daha geniş bir projenin parçası.

Bu çalışmayı daha önce Stanford tarafından yapılan benzer bir çalışmadan ile farklı kılan bir şey var. O da ileriye doğru güç uygulamayı denemeleridir.

Çalışmayı yöneten Giuk Lee şunları söyledi: “Amacımız yüksek bir güç / ağırlık oranı olan taşınabilir bir sistem geliştirmek. Böylece exosuiti kullanmanın yararı olarak onun giyme maliyetini büyük ölçüde telafi edebilmek.

Yüksek Spor Performansı

Rekreasyonel sporcuların performansı ve / veya yaralanmadan sonra toparlanma konusunda yardım etmek de oldukça önemli.”olduğunu söyledi.

Şu anda, gücünü elde etmek için bağlanmış olmaları gerekiyor. Ancak umarım bir gün kablosuz kısa şort alacağız.

Ekip, vücuda koşu maliyetini nasıl düşürebilecekleri konusunda araştırmaya devam etmeyi planladığını açıkladı.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close