VR/AR

Google Blocks, Muhteşem Düşük Poly VR Sanatı Yapmanıza Olanak Tanır

Google‘ın en yeni sanal gerçeklik uygulaması, kullanıcıların Sanal Gerçeklik (VR)’de renkli 3D modeller oluşturmasına olanak tanıyor.

Google Blocks uygulamasının yeni katılımcılar için belirli şekilde  sezgisel olması gerekiyor. Ve  Google çevrimiçi bir galeride toplanan sanatsal açıdan ilgi çekici modeller oluşturmayı destekleyecek kadar eksiksiz olması gerekiyor.

Kullanıcılar nesneleri dışa aktarıp çevrimiçi olarak görüntülenebilir hale getirebilir veya onları sanal gerçeklik içinde ve dışında 3D sahnelere yerleştirebilir.

Google‘ın web sayfasına girerek, ziyaretçiler indirilebilir animasyonlu GIF’ler oluşturmak için nesneleri çevirebilirler.

Bloklar, Sanal Gerçeklik (VR) içinde çalışan çeşitli tasarım araçlarının en sonuncusu. Oculus’un orta ölçekli heykel uygulamasıyla benzerlik gösteriyor ve Google‘ın popüler Tilt Brush 3D boyama araçlarını tamamlar nitelikte.

Sanatı hem Tilt Fırçası hem de Bloklar ile dışa aktarabilme yeteneğiniz kadar bunları birlikte de kullanabilirsiniz. Sanat stili çok farklı görünüyor olsa da.

Tilt Fırça’sının ışık ve boya ile illüzyon yapılabileceği gibi Blocks, Google‘ın Daydream VR arayüzünde kullandığı renkli düşük poli sanat stili ile de kullanılabiliyor.

Ne yazık ki Google Daydream kullanıcıları için Blocks şu anda elle kontrol edilen gelişmiş kontrollere sahip üst seviye kulaklıklar ile sınırlıdır.

Ancak Google, Rift ve Vive‘ın özellik kümesiyle eşleşebilecek hepsi birarada Daydream kulaklık setlerini kullanıma açıldığında, bu durum da değişebilir.

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close