İş ve Finans

İş Hayatında VR : Seyahat, Moda, Mülkiyet ve Pazarlama

Sanal Gerçekliğin (VR) artan popülaritesi, çok sayıda markanın sanal gerçekliği (VR) bir iş aracı olarak kullanmasına  olanak tanımaktadır.

Emlakçıların, hava yollarının, moda markalarının ve perakendecilerin hepsi zaten pazarlama amaçlı Sanal Gerçeklik (VR) kullanıyor.

Seyahat endüstrisi Sanal Gerçekliği (VR) tam olarak kullandı. Örneğin Lufthansa, Berlin’in Schönefeld Havaalanı’ndaki kapısında bekleyen insanları eğlendirmenin yeni bir yolunu buldu.

Hem Lufthansa hem de Qantas, Facebook gibi platformlarda 360 derecelik video ekledi. Sanal Gerçeklik (VR) ve 360 derecelik videoları kullanarak bu havayolları, tüketicilerin dikkatini çeken yeni ve göz alıcı bir yol sunuyor.

Perakendeciler ayrıca, çevrimiçi alışveriş kolaylığını yeni bir yolla sunarak müşteri deneyimini iyileştirmek ve arttırmak veya evi terk etmekten vazgeçmek için Sanal Gerçeklik (VR)’yi kullanıyorlar.

North Face’in son kampanyası müşterileri Yosemite Ulusal Parkı’na taşıyor. Burada, müşteriler kendi evlerinin konforundan ayrılmadan yürüyüş yapabiliyor ve tırmanabiliyorlar.

Moda Sanal Gerçeklik (VR) tarafından da dönüştürülmüştür. Son bir yıl içinde, Sephora, Charlotte Tilbury ve Rimmel, kullanıcıların telefonlarında bir filtre kullanarak ürünleri denemelerine olanak sağlayan Arttırılmış Gerçeklik (AR) uygulamalarını başlattı.

Bu yıl Londra Moda haftasında da teknoloji, özellikle de Sanal Gerçeklik (VR) ve Arttırılmış Gerçeklik (AR) sıkıştı.

Rebecca Minkoff, alışveriş programı Zeekit’le ortak oldu ve izleyicilere kendi modellik yaptıkları resimlerini yükleyerek izlettiği şovun ardından en sevdiği giysi ve aksesuarları kendi üzerlerinde  neye benzediğini görebiliyorlardı.

SapientNitro, müşterilerinin zevkli bir şekilde döşenmiş bir SoHo dairesine taşınan vRetail isimli bir sanal alışveriş platformunda Sixense ile ortaklık kurdu. Burada müşteriler, dikkatlerini bir mobilya parçasına odakladıkları takdirde, fiyatlandırma ve diğer bilgileri edindikten sonra alışveriş sepetine eklediler. Hem de sadece dokunarak.

Mülkiyet endüstrisi ayrıca Sanal Gerçeklik (VR)’nin ticari faydalarından faydalanıyor.

Mart 2017’de Forbes, Sanal Gerçeklik (VR)’nin ve 360 derecelik videonun “pazarlama gayrimenkulü için en ileri düşünce fikri” olduğunu belirtti.

Benzer şekilde Startup VirtualAPT, benzersiz kamera ve özel yazılımları kullanarak videolar oluşturmak ve 360 derecelik turlar yapmak suretiyle New York’taki konut dairelerini gösterdi. Bir Manhattan merkezli gayrimenkul yatırım hizmetleri şirketi olan Eastern Consolidated, perakende alanları için aynı tekniği kullandı.

Sanal Gerçeklik (VR)’nin büyük miktarda alımı, insanlara evlerinden veya şehirlerinden ayrılmaksızın dışarı çıkma ikramiyelerini kullanmalarına fırsat tanıyor.

Viski markası Glenfiddich, seyahat perakende Tax Free World Association konferansında Singapur’da bir Sanal Gerçeklik (VR) tatma deneyimi yaşatacak.

Toronto’da sanal gerçeklik salonu olan Sanal Gerçeklik (VR) Evi, grupların saatlik oturumlar için kabinlerini kiralayabileceği iki kat arasında yayılıyor.

Standlar yeşil ekranlarla ve HTC Vive ile donatılmış durumda. HTC Vive, konukların hareketli bir asma çubuk kullanarak kare bir alanda dolaşmalarını ve böylece grubun geri kalanının seçtikleri sanal dünyaya eklemelerini ekranda görebilmelerini sağlıyor.

Etkili pazarlama kampanyalarının arkasındaki teknoloji akıl karıştırıcı ve büyüleyici bir unsur; çünkü kısmen Sanal Gerçeklik (VR)’nin ticari kullanım üzerine böyle bir izlenime sahip olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Kat karton izleyicisinden sonra gelen Google Cardboard, kullanıcıların Sanal Gerçeklik (VR) uygulamalarında ilgi ve gelişmeleri teşvik etmek için akıllı bir telefon için kafa aparatı kullanarak oynayabilecekleri düşük maliyetli bir Sanal Gerçeklik (VR) platformu olarak tasarlandı.

Çerçevedeki bir düğmeye basarak etkinleştirilebilen dahili bir kameraya sahip Snapchat Gözlükleri de var. Gözlükler videoları dairesel bir biçimde kaydederken, görüntüler  her açıdan izlenebiliyor.

Sanal Gerçeklik (VR) kameralar açısından, Kodak Pixpro kısa bir süre kendi portföyüne sanal gerçeklik kamerası 4KVR360 ekleyecek.

Çift 20 megapiksel CMOS sensörler ve 155 ° ve 235 ° açılara sahip çift entegre lensler ile kamera, Facebook ve YouTube gibi sosyal medyada anında paylaşılabilen 360 derecelik interaktif fotoğraflar ve videolar çekmek üzere tasarlandı.

Sanal Gerçeklik (VR) gibi teknolojilerin kullanılması, geniş bir yelpazedeki şirketlerin ilgili endüstrilerinden önde olmasını sağlar.

Endüstriler arasındaki rekabet, Sanal Gerçeklik (VR) teknolojileri ve iş dünyasındaki satışları artırmada önemli bir faktördür. Rakipler, satışları arttırarak, ayrıca  ürün ve markalarıyla olan ilgisini artırarak Sanal Gerçeklik (VR) avantajlarından yararlanmaktadır.

Bu nedenle, Sanal Gerçeklik (VR) sayfasına henüz girmemiş herhangi bir işletme, bu teknolojiyi dahil etmek için strateji güncellemesi yapmalıdır, çünkü diğer firmalardan geride  kalmaya devam edecektir.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close