Sosyal Medya

Google Haritalar Varacağınız Nokta İçin En Rahat Gidiş Zamanını Söyleyecek

Google, Google Haritalar ile sadece bir yere nasıl ulaşacağınızı veya seyahatinizin ne kadar süreceği bilgisini vermekle kalmıyor, aynı zamanda (Android Polis yoluyla) yolculuk için en iyi zamanı bildiren yeni  bir özellik ekliyor.

Yeni özellik yalnızca Android kullanıcıları tarafından erişilebilir. Google Haritalar‘da yol tarifi kısmına girdiğinizde açılır.

Her zamanki tahmini zamanı ve mesafeyi göstermenin yanı sıra, yolculuğunuzu uygun zamanı belirterek yeni bir çubuk grafiği ve tahmini zaman ile mesafenin her ikisini de günün hangi saatinde uygun olacağını gösterecek. (mevcut trafik koşullarını belirtmek için yeşil, sarı veya kırmızı olarak vurgulanan)

Yeni özellik çok hassas değil. Örneğin, yukarıda yer alan örnekte kişiye, yarım saat önce ayrılmanın biraz daha hızlı olacağını söylüyor.

Ancak ne kadar zaman kaydedileceğini tam olarak söylemek zor. Yine de, bir sonraki yolculuğunuzu anlamaya çalıştığınız zamanlarda yararlı olabilecek gibi görünüyor.

Yeni zaman tahmini özelliği Android‘de şimdi Google Haritalar kullanıcılarına sunuluyor. Ancak iOS kullanıcılarının ne zaman görebileceği konusunda henüz bir açıklama yok.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close