Otomotiv

Volkswagen Grup Çalışanları İçin VR İle İşbirliği Programı Başlattı

Çok markalı otomotiv şirketi olan Volkswagen Group, üretim ve lojistikte uzun mesafeli işbirliğini kolaylaştırmak için sanal gerçeklik (VR) uygulamaları geliştirdi.

Şirket, HTC Vive‘yi kullanarak çalışanlarına Audi, SEAT, ŠKODA ve Volkswagen markalarının ortak çalışmasına yardımcı olacak bir sanal gerçeklik (VR) platformu olan Volkswagen Digital Reality Hub Grubu‘nu yarattı.

Şirket, Çek Cumhuriyeti’ndeki Volkswagen lojistik bürosu ve Almanya’nın Wolfsburg kentindeki şirket merkezi arasında fiziksel olarak bulunan birçok kullanıcının aynı anda işbirliği yapabilmesi için sanal gerçeklik (VR) uygulamalarını kullandı.

Platformdaki uygulamalar, daha önce sanal gerçeklik (VR) lojistik eğitimi, fotogrametri kullanılarak oluşturulmuş gerçekçi atölye ortamları ve en iyi uygulamaların alışverişinde bulunulması için sanal gerçeklik (VR) alanları içeriyor.

Sanal gerçeklik (VR) üretim stüdyosu Innoactive ile geliştirilen Volkswagen Digital Reality Hub, Köln’teki Digility konferans ve sergi ile  halkla buluştu.

Group Logistics’in sanal gerçeklik (VR) kullanıcısı Mathias Synowski, uygulamanın şirkette “günlük ekip çalışmasını daha kolay hale getireceğini ve çok zaman kazandıracağını” söyledi.

Audi Brand Lojistik’ten Jasmin Müller, “Sanal gerçeklik, çapraz marka ve alanlar arası işbirliği için ideal koşulları yaratıyor” dedi.

Group IT’den Dennis Abmeier “Bilgi değiştirme, bilgi paketleme kadar önemlidir. Bu nedenle Innoactive ile birlikte Volkswagen Digital Reality Hub merkezi platformunu hazırladık.”

“Tüm çalışanlar platform üzerinden mevcut sanal gerçeklik (VR) öğelerine ve mevcut bilgilere erişebilir. Böylelikle, bireysel birimlerin yeni kullanım durumlarını hızla uygulayabilmelerini ve sanal gerçeklik (VR) uygulamalarında birlikte hareket etmelerini sağlayarak yeni iş akışlarını etkileşimli olarak planlayabiliyorlar “açıklamalarını yaptı.

Volkswagen Dijital Gerçekler Ekibi şu anda şirketin HTC Vive Business Edition kulaklıklar filosu adına üretilmiş lojistik için daha fazla uygulama geliştirmektedir.

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close