Arkeoloji

Arkeologlar İngiltere’nin Eski Kökenlerini Ortaya Çıkarıyor

Güney İngiltere’nin Lymington kentinde bulunan Buckland Rings Iron Age tepelerinde yapılan yüksek teknoloji araştırması, kalenin surlarında 2.000 yıllık ev bulgularını ortaya çıkardı.

Jeofizik araştırmaya, New Orman Ulusal Park Kurumu tarafından, yerel gönüllüler ve Bournemouth Üniversitesi’nden öğrenciler önderlik etti.

Günümüzde  modern Lymington‘a dönüşen bu yerde bir avcı ve çiftçi topluluğuna ev sahipliği yapmış olan yedi kadar tarihi ev bulundu.

Britanya ve deniz boyunca ticaret yapan bu eski atalar, toprak temelli bir karışımla kaplanmış yuvarlak ahşap binalarda yaşıyordu.

Arkeologlar ayrıca, ortaçağ saha sistemleri keşfetti. Bu sistem, Buckland Rings topluluğunun evrim öncesi mezradan günümüze kadar Lymington‘un grafiğini çizmelerine yardımcı oldu.

Ekip, antik insan faaliyetini gösteren yeryüzündeki topraklardaki varyasyonları belirlemek için 4.3 hektarlık bir alanı (yaklaşık altı futbol sahasını) inceledi. Bulguların bu denli zorlu süreç gerektirmesi, incelenen alanda yıllar içinde hendeklerin ve çukurların kazılması ve malzemelerin yakılmasının olumsuz sonuçlarıdır.

Yeni Orman Milli Park Kurumu Arkeoloji Görevlisi Lawrence Shaw,  “Buckland Yüzükleri, bir zamanlar Lymington‘un üzerinde yükselen ve hatta denizden görülebilecek, muhteşem bir şekilde korunmuş bir tepedir.”

“Proje, bu tarihi kentin kökenlerine geri dönüp binlerce yıl önce insanların nasıl yaşadığını görmemize izin verdi. Erken Lymington‘la ilgili daha detaylı bilgileri ortaya çıkarmak ve yerel topluluğun bu büyüleyici site hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için araştırmamıza devam etmeyi umuyoruz. ” dedi.

Bu çalışma, Bournemouth Üniversitesi arkeoloji öğrencisi Josie Hagan’ın yaptığı bir iş yerleştirme projesinin bir parçası olarak yapıldı. Lawrence Shaw  açıklamasını “Bu anket büyük başarıydı ve altı günde çok eğlendik”

“Gönüllüler ve öğrenciler daha çok zemin kaplamış olmak için çok çalıştı ve sonuçlarda harika görünüyor. Sonuçları bir araya getirip daha önce keşfedilmemiş özellikleri görürseniz, hepsi için çok değerlidir. ” sözleriyle sonlandırdı.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close