VR/AR

İlk VR Cep Telefonu Üretildi

Ünlü Amerikalı iş adamı Jim Jannard, dünyanın ilk arttırılmış gerçeklik (AR) / sanal gerçeklik (VR) akıllı telefonunu 6 Temmuz 2017’de piyasaya sundu.

Jim Jannard, gözlük şirketlerinden biri olan Oakley ve yüksek kaliteli kameralar üreten RED‘in kurucusudur.

Şimdi RED, Android işletim sisteminde yaratılan Hydrogen One adlı yeni akıllı telefonu üretti. Jannard, Hydrogen’in 2D içeriğini hızlıca 3D‘ye dönüştürme hatta bir sanal gerçeklik (VR) kaskı veya arttırılmış gerçeklik (AR) camı gerektirmeden ilgi çekici oyunlar sunma olanağı verdiğini söyledi.

RED, Avatar ve The Martian’ı çekmek için kullanılan bu tür üst düzey sinematik kameraları üretti.

Jim Jannard’a göre, arttırılmış gerçeklik (AR) / sanal gerçeklik (VR) cep telefonunu kurmak için üç yıldır uğraşıyorlar. RED, kendi kanalından çekici belgesel, oyun ve filmler sunacak ve Hydrogen One sahibi içeriğini de ekleyebilecek.

RED‘in özel algoritması sayesinde kullanıcılar, akıllı telefonun müzik bölümünde stereo sesini üst düzey bir sese dönüştürebilecekler.

Sanal gerçeklik (VR) akıllı telefon, insanlara hâlâ hareketli görüntüler ve hologram görüntüleri yakalama olanağı tanıyor. Jannard, Hydrogen One‘ın tek bir üründe arttırılmış gerçeklik (AR) / sanal gerçeklik (VR) için yeni bir yol açtığını söyledi.

Bu yeni cep telefonuna sahip olmak isteyenler, RED resmi web sitesinden ön sipariş verebilirler. 2018 başında satın alınmaya hazır olan Hydrogen iki tip ile geliyor.

Titanyum kaplama 1,595 $ ve Alüminyum kaplama 1,195 $ fiyatı belirlendi. Jannard, yaptığı açıklamada sınırlı siparişler yüzünden siparişlerin tümünü vermeyi başaramayacaklarını ve maliyetin üretim sonrasında değişebileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close