İş ve Finans

Facebook’tan ‘Büyümeyi Keşfedin’ Global B2B Reklam Kampanyası

Facebook, B2B pazarlamacıları da hedef alan global bir reklam kampanyası olan “Büyümeyi Keşfedin” i başlattı.

Pazarlamacılarla geleneksel markaları hedefleyecek olan 30 günlük ABD doğrudan pazarlama reklam kampanyası Facebook platformunda hem açık hem de kapalı yayın yapacak.

Son bildirimlere göre,  platformda yer alan kampanyada Facebook, Instagram ve Facebook Kitle Ağında günde bir reklam gösterimi olacak.

Reklamlar, doğrudan yanıt verisi ve içgörülerle tamamlanmış, video önderliğinde ve link reklamların bir karışımı olacak. Pazarlamacılardan daha fazla bilgi almak için kaydolmasını veya kampanyanın açılış sayfasına gitmesini isteyenecek.

Kaydolan pazarlamacılar, sosyal medyada yeni müşterileri nasıl çekebilecekleri konusunda daha fazla bilgi ile Facebook‘tan dört hafta doğrudan posta gönderecekler. Örnek kampanya sloganı, Deluxe’ten sosyal medya yönetimi hizmetleri ile işinizi büyütün! 30 günlük sürenin sonunda, bir ücretsiz hediye alışverişinde bulunmalarını izin sağlayacak  bir Koleksiyon reklamı alacaklar.

Açıklamaya göre, platform dışındaki kampanyada, endüstri ticaret yayınlarındaki basılı reklamların yanı sıra performans pazarlama web sitelerinde dijital reklamlar yer alacak.

Constellation Research baş analisti Cindy Zhou, “Bu, Facebook kullanıcılarının topladığı reklamları platformlarındaki reklamlarını artırmak için kullandıkları B2B reklam kampanyalarından biri” olarak belirtti.

E-Ticaret şirketi, “Facebook ile, daha fazla alıcı çekmek için ilk global B2B reklam kampanyası” dedi.

Karışık Mesaj Gönderme

“Büyümeyi Keşfedin” web semineri tanıtımı sırasında, Facebook “ürünlerinizi satın alabilecek insanların yüzde 91’inin reklamları tıklamadığını” belirtti.

Bununla birlikte, yeni kampanyası, öncü olarak işletmeyi yönlendirmek için yol gösterici reklamlar, dinamik reklamlar ve mobil uygulama yükleme reklamlarını kullanmayı savunuyor.

Michael Jude Stratecast/Frost Sullivan’ın araştırma müdürü “İnsanların çoğunun ilk kez gördükleri  bir reklamı tıklamayacakları düşüncesindeyim.Ancak pek çok seçenek ve çok fazla pozlama ile sunulduklarında, bağlantılardan birine tıklarlar” şeklinde öneride bulundu.

E-Ticaret  şirketi, “Elbette bir bağlantıya tıklamak basit bir satış yapılacağı anlamına gelmez, ancak olasılığı artırır. Mesaj biraz amacının dışına çıkmış, ancak sanırım çoğu kampanyanın amacını elde edecek.” dedi.

Şirketin 2 milyar üyeli üssü temel alarak, Facebook‘un niyet sinyalleri ölçeği, işletmelerin Google‘da net bir şekilde bulamadığı arama yaptığı kişilere ulaşmasını sağlıyor.

Altman Vilandrie & Company genel müdürü Kate Rodriguez, “Toplam dijital reklamcılık harcamaları hızla büyümeye devam ediyor.” dedi.

E-TicaretFacebook ve Google, toplam sayısal reklam pazarındaki büyümenin yaklaşık yüzde 75’ini yakalayarak birincil faydalanıcılar oldu” şeklinde açıklama yaptı..

Yine aynı gruptan Rodrigez adlı kişi, Facebook‘un B2B özelliklerini yükseltme çabaları için “Pazarlamacılar için hoş geldiniz haberi olabilir. Ancak dijital medya ekosistemindeki diğer oyuncular üzerinde baskı oluşturuyor.” dedi.

Haziran ayındaki 2 milyar aylık ortalama kullanıcı sayısına ulaştı. Ama “Reklam gelirinin orantısız olarak küçük bir payı var. Kullanıcılarını rahatsız etmeden bu alanda oynayabileceği oyun, gelir bölümünde büyük bir haber olabilir.” dedi.

Jude, B2B pazarlamacılarına “Müşterilerinize ulaşmayı göstermek isteyen bir reklam ajansı olmadığı sürece” çok fazla satış yapma imkanı sağlalmayacağını da belirtti. B2C pazarlamacılar için, katma değer “muhtemelen epeyce bir şey olacaktır. Ayrıca Facebook, reklamları neredeyse kişiye göre hedef alabilir.”

Büyümeyi Keşfet” etkinliğinin başarısı büyük ölçüde  Facebook‘tan takip sürecine  bağlıdır.

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close