İş ve Finans

Alışveriş Anlayışını Değiştiren Standard Cognition

Standard Cognition, perakende satış masrafını tamamen ortadan kaldırarak, tüketicilerin alışveriş yapmasına izin veren yapay zeka tabanlı bir sistemin ilk lansmanını duyurdu. Amazon Go‘ya bir alternatif olan Standard Cognition platformu, her perakendeci tarafından kullanılabilir; işçilik maliyetlerini düşüren, müşteri deneyimini artıran ve kar marjlarını yüzde 100 oranında yükseltmeye yardımcı olan bir uygulamadır.

 

EMarketer Araştırma Firması Perakende Analisti Yoram Wurmser: “Şu anda alışveriş yapanların en büyük sorunu ödeme işlemidir. Hiç kimse ödeme yapmak için sıraya girmek istemiyor. Ayrıca perakendeciler de bu dertten muzdarip. Dolayısıyla Standard Cognition uygulaması bu soruna çözüm üretiyor.”

 

Mağazada, Standard Cognition sistemi ile alışveriş yapanların davranışlarını değiştirmeleri veya bir şey taratmaları gerekmez. Mağazaya giderek öğelerini seçer ve oradan ayrılırlar. Aldıkları ürünlerde otomatik ödeme geçerli olur.
Perakendeciler için ise; Standard Cognition AI platformunun kullanılması, emek maliyetlerini düşürme, daha önce kasaya ayrılmış taşınır malları geri alma ve envanteri daha iyi takip etme konularında yardımcı olur.

 

Perakendecilerin; artan asgari ücret ve kira gibi giderlerin dışında, Amazon gibi daha büyük zincirler ve çevrimiçi seçeneklerle de rekabet etmesi işlerini zorlaştırıyor.

 

Standard Cognition’ın Kurucu Ortağı ve İşletme Görevlisi Michael Suswal: “Perakendecilerin, piyasadaki en son AI teknolojisini kullanarak maliyetlerini önemli ölçüde düşürmelerine, daha iyi analitiklere kavuşmalarına, envanter ve küçülmeye ilişkin fikir sahibi olmalarına ve ödeme deneyimini iyileştirmelerine yardımcı olacak olan uygulama; perakendecilere en iyi ticari çözümü sunacaktır. Diğer firmalar, güncel olmayan makine öğrenme tekniklerinden kaynaklanan hatalar yüzünden lansmanlarını ertelediler. Dolayısıyla, % 99’u kasiyer açığı, ürün hırsızlığı ve küçülmelerden kaynaklanan kâr marjlarını düşüklüğünü kaldıramayıp, kapanıyorlar. Uygulamanın amacı; küçük ve büyük perakendecilere yardımcı olmak ve bugün olduğu gibi hantal, pahalı kontrol deneyimini ortadan kaldırmak olucaktır. ”

 

Standard Cognition Nasıl Çalışır?

 

Standard Cognition çözümü; makine görme ve yapay zeka tabanlı çözümdür. Ürün kaldırmayı ve her bir öğenin ne olduğunu tespit eder. Bir müşteri mağazadan ayrıldığında, Standard Cognition bunları otomatik olarak ücretlendirir ve envanteri güncelleştirir. Müşterinin ürünü aldığı zamanı veya herhangi bir rafa geri koyduğunu algılayabilir.

Standard Cognition, iki uygulama sunar: Biri alışveriş için, diğeri mağaza çalışanları için…
Alışveriş uygulaması, müşterilerin uygulamayı açarak yalnızca bir mağazaya girmelerini sağlar, başka bir işleme gerek yoktur. O zaman alışveriş yapar ve ayrılırlar.

 

Mağaza uygulaması, çalışanların mağazada kimlerin, nerede olduklarının ve ne aldıklarının bilinmesini sağlar. Ayrıca, alışveriş yapan kişileri otomatik olarak algılar, sepetlerini eşleştirir ve ödemeyi işler.
Müşteriler, alışveriş uygulaması olmadan misafir olarak alışveriş de yapabilir. Bu durumda, alıcıları ve sepeti tespit eden kasalara yönlendirilir ve ödemeyi kredi kartı veya nakit yoluyla kabul eder.

 

Ödeme yapmadan ayrılmaya çalışanlar, mağaza uygulaması tarafından algılanır ve personel tarafından bir kasaya veya mevcut bir otomatik ödeme istasyonuna yönlendirilir.

 

Standard Cognition, perakendecilere küçük bir işlem ücreti tahsil edecektir. Bu ücrete rağmen, sistem küçük perakendecilere çift marjlarda yardımcı olabilir ve daha büyük perakendeciler marjlarını yüzde 30-55 artırabilir.

Kaynak:
finance.yahoo
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close