VR/AR

Step Inside Music, Şarkıların Oluşumunu Sunuma Dönüştürüyor

Müziğin analiz edilerek anlamlandırılmasının  övgü gerektiren davranışlara tabi olması gerekirken, aksine tüketildiği bir kültürde yaşıyoruz.

En sevilen şarkılar duygu ile dolup taşarken aynı şarkıların müziklerinin neden sınırlı duyguları hissettirdiği nedense pek de önemsenmez.

Bu kapsamda, ABD okullarındaki bütçe kesintileri çocukların müzik öğrenmemesine yol açmasının yanında müziğin tüükendiği bir sistemi ortaya çıkardı.

Google’ın yeni WebVR projesi olan Step Inside Music, bu sonuçları değiştirmeyi hedefliyor.

Sistem kullanıcıların bir müzik parçasının bireysel bileşenlerini görebilecekleri ve duyabilecekleri sanal bir alan oluşturacak. Vokalist şarkı söylediğinde ışıklarla dalgalar yayan bir küre görebileceksiniz.

Sağda, davul parçasına karşılık en bir org bulabileceksiniz. Solunuz, duyamayacağınız bir bas izine karşılık gelebilecek. Tek tek bileşenler isteğe göre açılıp kapatılabilecek, böylece sistem kullanıcının şarkının kendi yapısını bulmasına yardımcı olacak.

Solda ise, duyamayacağınız bir bas sistemi var. Bu tek tek bileşenler, isteğe göre açılıp kapatılabilecek.

Step Inside Music, Google ile Song Exploder arasındaki bir ortaklık olup, müzisyenlerin şarkılarını inceledikleri ve şarkı yapısının nasıl çalıştığını açıklayan bir müzik podcast.

Mevcut WebVR demosunda altı farklı sanatçının altı şarkısı bulunuyor.

Step Inside Music, WebVR olarak adlandırılan ve herhangi bir uygulama yüklemeden web tarayıcısında açılabilen teknoloji kullanılarak oluşturulmuş.

Uygulama Sanal Gerçeklik (VR) kulaklığı, telefon veya dizüstü bilgisayar ile denenebiliyor.

Ayrıca, müzik yapımcılarının yeni interaktif deneyimler oluşturabilmesi için temel JavaScript kodları ile de  çalışabilecek.

Kaynak:
uploadvr
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,67 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close