İş ve Finans

Çin’in Bitcoin Devi Kapanıyor!

Çin'in en büyük bitcoin ticareti yapan şirketlerinden BTCChina Twitter üzerinden 30 Eylül 2017 itibari ile tamamen kapanacağını duyurdu.

Çin’in en büyük bitcoin ticareti yapan şirketlerinden BTCChina Twitter üzerinden 30 Eylül 2017 itibari ile tamamen kapanacağını duyurdu.

Bu haber ülkede Bitcoin gibi tüm kripto para birimlerinin alıp-satımının yasaklanacağı söylentisinden birkaç hafta sonra yapıldı. Bu söylentiler resmi kaynaklarca doğrulanmadı ve BTCChina şirketi de dahil tüm kripto para birimi ticareti yapan şirkletler ülke yönetiminden böyle bir direktif almadıklarını belirttiler.

Bu süre zarfında ne olduğu tam net bilinmemekle beraber BTCChina, Twitter üzerinden 30 Eylül 2017 tarihi itibari ile tüm kripto para birimlerinde alım-satım işlemlerini durduracağını açıkladı.

 

CoinMarketCap verilerine göre BTCChina dünya genelinde Bitcoin alım-satımının yapıldığı şirketler arasında beşinci, Çin genelinde ise 3. en büyük şirket olma ünvanına sahip.

Her ne kadar bazı Çinli yetkililerin kripto para birimi ticaretini düzenleyen yönetmeliğin daha da sıkılaştırılacağı söylentilerini yapsa da yine de bu haber Çin Hükümetinin tüm kripto para birimlerinde yapılan ticareti yasaklayacağı anlamına gelmiyor.

 

Kaynak:
Mashable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close