Sosyal Medya

Google Chrome Otomatik Oynatma Videolarını Engelleyecek

Google Chrome mobil ve web tarayıcısına yapılacak bir sonraki yeni güncelleme ile , internette bulunan otomatik oynatma videolarının çoğunu otomatik olarak kapatacak.

İnternet’e göz atarken kulaklıkları bilgisayara düzenli olarak takmak, otomatik oynatma videolarını bilmek anlamına geliyor.

Google son derece dostça davranıyor. Chrome web tarayıcısına gelecek bir güncellemede sesli herhangi bir otomatik oynatma videosunu engelliyor. Resmi blog paylaşımında “Chrome 64‘den başlayarak” “otomatik oynatma, sessiz olacak veya kullanıcı buna ilgi gösterirse izin verilecek” denildi.

Google, medyaya ilgi duyup duyulmadığını nasıl biliyor?

Chrome, telefonunuzun ana ekranına bir web sayfası eklediğinizde veya Chrome masaüstü tarayıcısında bir siteden sıklıkla medya oynattığınızda otomatik oynatma videolarıyla ilgilendiğinizi kaydeder.

Bu parametrelerin dışında, oynat düğmesini tıklatana kadar otomatik oynatma videoları duraklatılacaktır.

Blog’daki bir yayınlama takvimi, Google‘ın bir sonraki önemli Chrome güncellemesi olan Chrome 64‘ü çıkardığı Ocak 2018 için yeni özelliğini tanıttı. B

enzer bir özellik Haziran ayında WWDC‘de Apple‘ın Safari tarayıcısına geri gönderildi. MacOS High Sierra piyasaya çıktığında yani 25 Eylül’den itibaren kullanıma sunulacak.

Kaynak:
cnet
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close