Akıllı Sistemler

Sensoria’nın Akıllı Koşu Ayakkabıları İle Koşu Sırasında Ayak Analizi

Sensoria, koşuculara gerçek zamanlı olarak detaylı biyometrik geribildirim sağlamayı amaçlayan akıllı ayakkabı Smart Running Shoes‘ı tanıttı.

Ayakkabı tabanına gömülmüş şekilde tekstil basınç sensörleri içeriyor. Akıllı ayakkabıya bağlanmak için özel tasarlanmış ve şirketin Sock 2.0 ile çalışan bir mikroelektronik bileşeni olan Sensoria Core‘dan yararlanılıyor.

Çalışırken kullanıcılara, kadans, ayak inişi ve darbe kuvveti hakkında bilgi alıp algılayacak bir AI bot olan Mara sporculara aynı zamanda koçluk görevini yerine getirecek. Bu, tasarımda koşucuların daha verimli hale gelmesi ve yaralanma riskini azaltmak amaçlanmıştır.

Sensoria‘nın da işaret ettiği gibi, operasyonun arkasındaki beyinler Smart Running Shoes, ivmeölçer, jiroskop ve manyetometrenin bulunduğu metrikleri değil. Aynı zamanda tempo, mesafe, zaman ve kalori gibi daha temel verileri izlemek için bir araya geliyor.

Geleceğin Ayakkabıları

Sensoria sayesinde akıllı çoraplar ve diğer giysileri ile tanıştık. Ancak ayakkabı alanındaki ilerlemenin son şovu, Vivobarefoot‘la Ocak ayında CES‘te ortak olduktan sonra akıllı ayakkabı konsepti ile rövanş yaptı. Bununla birlikte, şu an itibariyle ayakkabı alanındaki bu ilerlemenin sınırları çizilmiş değil.

Smart Running Shoes için, 99 dolara siyah, kırmızı, mavi ve sarı renklerde ön sipariş verilebiliyor. Bununla birlikte, önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sunulması beklenen ayakkabıların metriklerini ayakları üzerinde denemeyi isteyenler biraz beklemek zorunda kalacaklar.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (6 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close