VR/AR

Logitech VR Ortamında Yeni Oyun Klavyesi ile Hareket Özgürlüğü Sağlıyor

Sanal gerçeklik (VR) ortamının göz ardı edilen bir yönü sanal dünyada klavye kullanıyor olmasıdır. Bir kulaklık takıp kendinizi sanal bir alana taşıdıktan sonra hareket kısıtlılığı hissedebilirsiniz. Buna çözüm bulmak için Logitech, yeni klavyesini sanal gerçeklik (VR) ortamında görmenizi sağlayan bir aksesuar kiti başlatıyor.

Buna Bridge Developers kiti deniyor ve HTC Vive ile birlikte çalışıyor. Kit, Logitech G oyun klavyesinden, klavyenin sol üst köşesine bağlanan bir Vive Tracker‘dan ve geliştiriciler için bir yazılım geliştirme kitinden (SDK) oluşuyor.

Bağlandığında, Logitech‘in yazılımı sanal bir klavyeyi gerçek olanın üstüne yerleştirerek hem klavyeyi hem de ellerinizi görmenizi sağlıyor.

Klavyeyi en iyi şekilde nasıl kullanacakları, örneğin tuşların görünümü ve işlevini özelleştirme gibi akıllıca davranış geliştirmek kullanıcı özelinde.

Logitech “Temel bir dokunsal geri bildirim ve insanların değer verdiği evrensel bir deneyim sunması nedeniyle fiziksel bir klavyenin mevcut olduğuna inanıyoruz. Klavyeyi, oyun, iletişim veya üretkenlik için bile kullansanız, etkili ve verimli bir araçtır. Harfler, rakamlar dışında simgelerle de, klavyeler daha karmaşık eylemler için çeşitli değiştirici tuşlar sağlar. “diye açıklıyor.

Bu klavyeler yalnızca Logitech‘in G oyun klavyesi Vive ile çalışır. Logitech, 16 Kasım’a kadar geliştiricilerden gelen başvuruları kabul ediyor. Bundan sonra, klavye ve SDK için net maliyeti 150 $ ve Vive Tracker için 99 dolar gibi bir maliyet içeriyor.

Kaynak:
pcgamer
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close