Oyun

Pokémon Go’nun Yapımcısı Niantic’den Harry Potter AR Oyunu

Bir zamanlar oldukça popüler olan Pokémon Go‘un geliştiricisi olan Niantic Stüdyosu şimdide Harry Potter arttırılmış gerçeklik (AR) oyunu hazırlıyor. Harry Potter: Wizards Unite, gelecek yıl piyasaya sürülecek bir AR mobil uygulamasıdır.

Warner Bros. Interactive ile birlikte, Portkey Games adında yeni markasıyla  geliştirildi. Niantic Ceo’su John Hanke, “Harry Potter ile birlikte: Wizards Unite, gerçek hayat kurmayı hayal eden oyuncular ve  Sihirbazlar sonunda J.K. Rowling’in Sihirbazlık Dünyasını tecrübe etme şansını bulacak. ” dedi.

Niantic tarafından geliştirilen bir Harry Potter arttırılmış gerçeklik (AR) oyunu olacağına dair bilgiler geçen yıl konuşulmuştu. Aslında Snopes tarafından planlanan bir oyun olduğu düşünüldü. Pek çok kişi başlangıçta Pokémon Go‘nun bir dizi taklitçi arttırılmış gerçeklik (AR) oyunları sergileyeceğini ve şimdi bu tahminin sonuçlanacağı öngörüsündeydi.

Niantic‘e göre, Harry Potter: Wizards Unite, Niantic‘in insanların güçlenmelerini, yerlerini savunmalarını ve çevrelerini keşfedip gerçek dünyayı ve dijitali karıştırmasını sağlayan kült klasik oyun Ingress’in etkisi altında.

Wizards Unite‘de, oyuncular Ölüm Yiyen ve Lord Voldemort olarak düşündüğümüz “efsanevi karakterlerle savaşacak ve güçlü düşmanları alt etmek için başkalarıyla birlikte çalışacaklar”.

Sihirli Dünyaya Açılan Kapı

Harry Potter‘ın Muggle dünyası, sihirli elementleri kitaplarda ve filmlerde farklı bir tema olarak sunulmuştu. Dolayısıyla, bunun arttırılmış gerçeklik (AR) formunda görünmesini bekleniyor.

Maguss adı verilen benzeri arttırılmış gerçeklik (AR) temelli bir büyü oyunu zaten yapılmıştı. (Harry Potter unsurlarını oyuna açık şekilde dahil etmek için herhangi bir hak sahibi değildir.)

Maguss‘ta, baskınlarda sihirli yaratıklarla savaşabilirsiniz. Ayrıca, iOS ve Android‘de kullanılabilen mobil uygulamayla birlikte kullanmak üzere bir Maguss çubuğu satın almayı da düşünebilirsiniz.

Niantic, milyonlarca kişinin oynamaya başladığı sevilen bir seriye oyunlar hazırlarken ölçeklendirme sorunları yaşadı. Şirket, oyuncuları şikayet ettikten ve bazı ilk kullanıcıların oyunu bırakmasından aylar sonra güncellemeleri ve hata düzeltmeleri yayınladığı için Pokémon Go oyuncu tabanıyla çok iyi bir ilişkiye sahip değil.

Niantic geçmişte pek çok teknik hatadan ötürü özür diledi. Yaşam kalitesini iyileştirmeye devam etmek için çalıştı. Niantic CEO’su John Hanke “Önceki oyun Ingress‘imiz ile, oyuncularla çok iletişim kuruyorduk ve çok açık davrandık. Başta partnerlerimiz için yeni bir süreç olan Pokémon Go‘nun başında iletişim problemleri yaşadık. Ama uygulama zamanla çok daha açık hale geldi” dedi.

Niantic‘e göre, tüm aksaklıklara rağmen, Pokémon Go Haziran ayında hâlâ 65 milyon aylık kullanıcıya sahip. Bu defa, Harry Potter gibi büyük bir franchise alan herhangi bir ek altyapı sorunu da Warner Bros San Francisco geliştirme ekibi tarafından hafifletilebilir. Oyunla ilgili daha fazla ayrıntı Niantic tarafından 2018 yılında duyurulacak.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close