Akıllı Sistemler

Bisikletlilere Zorlu Yolları Aydınlatacak Yapay Zeka Teknolojisi : Sense ACE

Yeni akıllı ışık, bisiklet sürüşü sırasında çeşitli riskleri tespit ederek bisikletlilerin yollarda güvenli sürüşün devamını amaçlıyor.

Sense ACE, yol kavşakları, kavşak noktaları ve yaklaşmakta olan araç farları gibi tehlikeli durumlarda görünürlüğü artırmak için daha parlak ve hızlı bir şekilde yanıp sönerek  kullanıcının yolculuğunu izlemek için yapay zekayı kullanıyor.

ACE cihazın 10 saatlik bir pil ömrüne, 200 dereceden fazla görünebilirliğe ve IP67 su yalıtımına sahip olacağını belirtiyor. See Sense‘in dördüncü nesil ışığıdır.

Başlangıçta 2013’te gün ışığı aydınlatması için bir çözüm başlatmıştır. Akıllı ışığın parlaklığı konusunda endişe duyan insanlar için ACE, 125 lümen cephesi ve 150 lümen arka plan sunacak.

Daha Parlak Yollarda Daha Güvenli Sürüş

Her ne kadar AI akıllı ışığı sürüşünüzün daha zorlu bölümlerinde rahat görmenizi sağlasa da, üç saniyeliğine statik olmanız durumunda ACE‘nin saniyede yüzlerce kez hareketini izleyen araç sensörleri de bekleme moduna geçmesine izin verir.

Işığı tutma yeri çubuğuna, koltuk direğine, koltuk altına veya hatta sırt çantanıza görünür kalması için bağlar eklenebilir.

Garmin’in kullanıcıları akıllı ışıktan yararlanabilir. Çünkü ANT + ‘yi barındırır. Bisiklet bilgisayarı açıldığında otomatik olarak etkinleştirilecek uyumlu cihazlarla bir saat süre ile eşleşebilir.

Akıllı ışık, kağıt üzerinde önemli bir seçenek sunacak gibi görünse de  uygulamada çalışıp çalışmayacağı ancak deneme sonrasında kesinleşecek.  ACE, önümüzdeki yılın Haziran ayında motosikletlere kurulabilecek şekilde hazırlanıyor. Pilot uygulama bekleniyor.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close