Ses ve Görüntü Sistemleri

Nanoleaf, Duvarlarınızı Renk Değiştiren Işıkla Kaplıyor

Nanoleaf başlangıçta, akıllı ve garip görünümlü ampuller satan küçük bir LED aydınlatma şirketiydi. Ancak şirketin ana ürünü olan ampuller şirketin renk değiştiren Aurora ışık panellerine pilot uygulama rolünü oynadı.

Onları istediğiniz herhangi bir yapılandırmaya bağlayın ve duvarınıza yapıştırın. Ardından renkleri değişen ışık gösterisinin keyfini çıkarırken, Alexa, Siri ve Google Asistan ile senkronize edin ve müziklerinizle de senkronize olun.

Nanoleaf, şu anda sadece Nanoleaf Hafif Paneller olarak bilinen üçgen renk değiştiricilerinin, 2017’de  ürünlerini Modern Sanatlar Müzesi perakende lansmanında sattıklarını ve Best Buy‘daki Black Friday satışlarında en çok satılanlar listelerinin en üst sıralarında olduklarını iddia ediyor.

Pazarda bir yıl geçtikten sonra Nanoleaf‘ın kurucusu ve CEO’su Gimmy Chu, şirketin hafif panellerinin şirket gelirinin kabaca% 75’ini oluşturduğunu söyledi. Bu arada, Lifx gibi rakipler piyasaya girmeye ve kendi renk değiştiren panelleriyle rekabeti kızıştırmaya başlıyor.

Şimdi, CES 2018‘de, Nanoleaf bu fikri iki katına yükseltmeye hazır; bu, daha fazla panel anlamına gelmektedir: Çok daha fazla panel. Özellikle Nanoleaf, ışık panellerinin yeni bir kare biçimli varyasyonunu fiyatı ve resmi ürün adı belirlenmiş olarak sunarken, birkaç başarılı iyileştirme ilede fark oluşturacaklarını düşünüyor.

Yeni başlayanlar için, her bir panel dokunma duyarlı olacak ve bunları açıp kapatmanıza, aşağı veya yukarı renklerini kısaltmanıza veya renklerini sadece dokunarak açmanıza olanak tanıyacak. Baz istasyonu, kendi müzik eşzamanlı mikrofonu ve hareket sensörü ile gömülmüş olarak gelip, panelleri her şekilde aydınlatabilecek.

Chu, Nanoleaf‘ın yazılımları dış geliştiricilere açmayı planladığını ve bunun panellerdeki fırtınanın simüle olabileceği üçüncü parti uygulamalar ya da çatırtılı bir ateş gibi üç boyuta benzer uygulamalara yol açan bir yaklaşım başlatacağını söyledi.

Seçimi yaptığınızda, tam anlamıyla duvarlarınızı bu şeyler ile kaplayabileceksiniz (ve Nanoleaf‘ın konsept çekimlerine göre, bu iyi bir fikir gibi görünüyor). Bununla birlikte  bu kadar büyük bir kurulumun bedeli ne kadar olacaktır. Ancak şirket yöneticilerinden Chu, planlarının kare panellerin maliyetini ve satışını  mümkün olduğunca ekonomik tutmak olduğunu söyledi.

Bir başka Nanoleaf sözcüsü, amacın “yeni ürünün orijinal kit olarak erişilebilir olmasını sağlamak” olduğunu belirtti. Sözcü “Orijinal dokuz panel kiti, baz istasyonu ve müzik senkronlama ritim modülüyle birlikte 230 $ bedelle satılmaktadır. Dokunsal kontroller ve gelişmiş verimlilik eklendiğinde bu fiyatın eşleştirilmesi fikri  çok iddialı görünüyor. Eğer Nanoleaf beyzbol alanına inebilirse, gerçekten etkileyici olacak.”dedi.

Daha büyük bir oyun, yüksek teknoloji ortamı yaratmak isteyen gece kulüpleri ve konser salonları gibi yerler olabilir. Nanoleaf, ev sahipliği yapan Toronto’da popüler bir gece kulübü olan Rebel ile bu tür bir ortaklığa zaten sahip. “Ritim kurulumu” bu ayın sonuna kadar başlatılacak ve daha sonra şirketin yeni ve gelecek ürünleri uzun vadeli olarak sergilenecek.

Nanoleaf sözcüsü, “Bu çalışmalar bizim için potansiyel nefes alabileceğimiz tür boşluklar” dedi.

Yeni bir uzaktan kumanda

Ayrıca CES 2018‘de yeni: Nanoleaf‘ın ışıkları için uzun zamandan beri beklenen oniki yüzgeç şeklindeki bir denetleyici‘yi sunuyor. Nanoleaf, ışık panelleri piyasaya sürülmeden önce bu konuda çalışıyordu. Ancak şimdi şirket piyasaya sunulmaya hazır olduğunu açıkladı.

Denetleyici fikri teorik olarak basittir. Sadece denetleyicinin on iki yüzünün her birine farklı aydınlatma sahneleri ve renk paletleri atanır. Ardından, bu sahnelerden birini tetiklemek için o yüz en üste döndürülür.

Işıklar gibi, bu denetleyicide iPhone‘daki bir uygulamada akıllı ev cihazlarını birlikte kontrol etmenize izin veren iOS tabanlı akıllı ev protokolleri seti olan Apple HomeKit ile uyumlu olacak.

HomeKit, ışıkları açan, termostatı yukarı çeviren ve panjurları yükselten birden fazla aygıtı aynı anda tetikleyen sahneleri oluşturmanıza olanak tanıyarak sizi mutlu sabahlara uyandıracak. Bu gibi sahneleri Nanoleaf denetleyicisine de atayabileceksiniz.

Nanoleaf, CES‘de duedechedron uzaktan kumandayı ve yeni kare panelleri vitrinde sergilemeyi planlıyor.

Kaynak:
cnet
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (4 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,75 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close