Akıllı Sistemler

Sensoria, Bağlı Akıllı Koşu Ayakkabısı’nda Vivobarefoot İle Ortaklık

CES 2018: Patika koşucuları için Akıllı ayakkabı üreticisi Sensoria, bir koşu ayakkabısı için İngiliz ayakkabı üreticisi Vivobarefoot ile bir araya geldi.

Vivebarefoot,  Akıllı Ayakkabıyı CES’de tanıttı. Akıllı ayakkabı adım, hız ve tempoyu izliyor. Aynı zamanda, çalıştığınız yolu izlemek için dokuma sensörleri kullanıyor. Bu, ayak basılan yerin, zemin saati ve etki skoru da aldığınız metriklerin uzun listesinin bir parçası olduğu anlamına gelir.

Koşu yapan ve bir yaralanma yaşayan herkes, bu sayıları ve istatistikleri daha etkili değerlendirebilir. Ayrıca bu veriler kişiler için gösterge olacağından, işten çıkarmalar önlenebilir. Aynı zamanda akıllı ayakkabı asimetri ve ayak parmağı etkileşimini de belirliyor.

Sensörler yalınayak ayakkabı tabanıyla birleştiriliyor. Bu düşük profil ile eğitmenlerde çalıştırılan herkes için oldukça etkileyici hale geliyor. Tüm işlemler (asimetri, ayak parmağı etkileşimi, hız, tempo vd.) çıkarılabilir ve şarj edilebilir sensörSensoria Core – tarafından eşleştirilmiş bir akıllı telefona veri akışı yapılır.

Vivobarefoot‘un kurucusu Galahad Clark “Yeni bağlantılarıyla akıllı ayakkabı, insanları doğal hareket konusunda eğitmede çok önemli bir rol oynayacak” dedi.

Sensoria ile olan ortaklığımız sayesinde, ayak ve beyin arasındaki inanılmaz duyusal geribildirim döngüsünün gerçek zamanlı geçiş önerileri ve görsel kanıtını sunabiliyoruz.”

Clip-on ünitesi, Sensoria‘nın akıllı çoraplarına sığacak şekildedir. Bu da üniteyi değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Bu, birkaç dolardan tasarruf sağlamalı ve aynı zamanda çıplak ayak ile giyilen akıllı ayakkabılarınızla ve standart eğitmenlerinizle birlikte olduğunuzda bu gelişmiş analiz analitiklerini elde edebileceğiniz anlamına geliyor.

Vivobarefoot Akıllı Ayakkabı 2018 sonrası piyasaya sunulacak.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (4 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,75 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close