Robotik

Sizin İçin Kıyafetlerinizi Katlayan Robot İle Tanışın

4.000 katılımcı ve  170.000’den fazla ziyaretçi rekoru ile bir hafta boyunca Las Vegas’ta devam eden CES 2018, sona erdi. Etkinlikte Laundroid  dikkat çeken önemli bir icadını tanıttı.

Laundroid, ileri robot ve yapay zeka (AI) ile kıyafetleri katlayarak sıradan bir göreve son verme hedefiyle dikkat çekti.

Kullanıcılar, cihazın alttaki çekmecesine 30 adet kuru giysi yığını atıp, bir düğmeye basıyorlar. Kıyafetler kısa sürede cihazın alma tepsisi üzerinde birbinin üstüne düzgün şekilde katlanmış şekilde sıralanıyor.

Laundroid içindeki yapay zeka (AI) ile şort, pantolon, havlu ve daha fazlasını ayırt etmek ve farklı giysi türlerini tanımak üzere eğitildi. Katlanılması gereken şeyleri çözdükten sonra çabucak çalışmaya başladı.

Landroid

Landroid’in bu projesinin arkasındaki adam, şirket başkanı ve CEO Shin Sakane, “Buluşumuzda  birkaç tane robot kolu ve birkaç kamera var.

Landroid  başlangıçta biraz pahalı, şu anki fiyat 16.000 dolar. Fakat Laundroid‘in maliyetini düşürmek için yapılacak araştırmalara yatırım yapabilmemiz için  biraz varlıklı insanların bu ürünü satın almasını umuyoruz. Böylece 2000 dolardan daha düşük bir fiyat aralığında birçok insana satabileceğiz. “dedi.

Bu yıl 50. yıldönümünü kutlayan CES, sanal ve geliştirilmiş realitenin yanı sıra Amazon ve Google‘ın akıllı ev yönetim sistemini seçmek için sürdürdüğü savaşın galibi  olmakla birlikte, Laundroid‘in fütüristik ürününe olan dikkatleri dağıtmak için  çok sayıda ürün tanıtımı vardı.

Başka bir Japon şirketi olan Omoron Automation bir insanın beden dilini okuyarak oyuna adapte olabilen bir ping pong oyun robotu sundu.

Kaynak:
newssky
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (4 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close