Otomotiv

2019 VW Jetta, Erişilebilir Teknoloji İle Erişilebilir Bir Otomobil Sunacak

İlk anda, 2019 Volkswagen Jetta çok özel bir otomobil olarak  görülmeyebilir. Ancak Volkswagen, 2018 Detroit Otomobil Fuarı‘nı ABD’deki en temel araba modeli olan Sedan’ı Jetta‘nın yeni bir sürümünü başlatmak için kullandı.

Şirket yepyeni bir EVs yelpazesini vaat ederken (bazıları retro olarak esinlenmiş), kompakt Sedan şirketin ABD kolu pazar araştırmasında yolu aydınlatmaktan sorumlu.

Yine de, dış kaynaklar üzerinde tahmin yürütmek zor. 2019 Jetta sürüşte öne çıkan önceki modellerden daha yetenekli olsa da, muhafazakar profilini koruması yenileşmede bir cok kimseyi rahatsız ediyor.

Otomobilin dışında her zamankinden daha çok krom ve daha fazla LED aydınlatma vurgusu var. Ancak Jetta hâlâ ana akım ile prim arasında yerini koruyor.

Yeni Jetta nihayet VW modellerinin geri kalan kısmını destekleyen MQB mimarisini benimsiyor. Bu da Jetta‘nın artık Atlas, Tiguan ve Golf gibi modellerde gösterilen Dijital Kokpite sahip olabileceği anlamına geliyor.

Konfigüre edilebilen göstergeler geliştirilmiş iç mekan çizgisini taşıyor. Böylece eski otomobilin ucuz iç mekan plastikleri ve modası geçmiş teknoloji ünü yok oluyor.

Yeni Jetta‘nın gücü, 1.4 litre benzinli turboşarjlı dört silindirli motordan geliyor. Bu defaki 147 beygir gücüne sahip. Yeni 8 vitesli otomatik şanzımanla donatılmış otomobiller de ilk kez otomatik start / stop özelliğine taşıyorlar.

Ancak motor bölümünde devrim yaratan çok az şey var. (Jetta Hybrid‘in dönüşü hakkında söylenen birşey yok.) En azından 1.4 litrelik turbo ile eski modelde yaklaşık 40 mpg‘yi yönetti bu yüzden yeni modelde benzeri bir şey yapmalı.

VW yetkilileri, 2019 Jetta‘nın bu ilkbaharda 18.545 $ ‘dan başlayan fiyatlarla satışa çıktığını söyledi. Teknolojiyi elde etmek için büyük olasılıkla 25.000 $ ‘lık fiyata gidecek olan üst düzey SEL ve SEL Premium modelleri için ilkbaharı beklemek zorunda kalacaksınız.

Yine de, bu bir Audi veya BMW isteyenler için yeterli olabilir. Ancak bir sonraki iş promosyonuna kadar (veya iki) oraya ulaşmak pek mümkün değil.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close