Oyun

Final Fantasy 15 Oyunu 4K Gözlükler İle Birlikte Geliyor

Final Fantasy 15′in Windows Sürümü‘nün 4K olarak piyasaya sürüleceği doğrulandı. Yayıncı Square Enix, bunun gerçekleşmesi için gereken donanımı oluşturdu. Eon masaüstünde 6 Mart 2018’de ziyaret edilebilecek.

Ekim ayında FF15‘in önerilen minimum sistem özellikleri, Microsoft Store sayfasında yer aldı. Sistem özellikleri için Sam Horti “şaşırtıcı derecede erişilebilir” şeklinde açıklama yaptı. Oyunun 4K HDR spesifikasyonlarının zorlanacağı bekleniliyordu.

İşte genel bir bakış:

İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit Sonbahar güncellemesi

İşlemci: Intel Core i7-7700 (3.6GHz ve üstü) veya AMD Ryzen 5 1600X (3.6GHz ve üstü)

GPU: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

Ana bellek: 16GB

Çözünürlük: 4K (2160p)

SSD’de sabit disk boş alan: 155GB’ın üstünde

Yapılan açıklamada dikkat çeken noktalar şu şekilde; “Karşılaştırma aracı ve oyuncuların bilgisayarlarını oyunun tanıtımında en iyi duruma getirmelerine yardımcı olacak talimatlar, 1 Şubat’tan itibaren kullanıma sunulacak. Daha fazla bilgi için resmi web sitesini ziyaret edin. Final Fantasy 15: Windows Sürümü, Yerel 4K‘yı ve HDR10 ve DOLBY ATMOS ile 8K çözünürlükleri ve devam eden mod desteği. “

Final Fantasy 15‘in Windows Sürümü‘nü (Royal Edition, konsollarda görüleceği gibi, yukarıda özellikli) aynı zamanda 2016’daki konsolun başlangıcından bu yana temel oyuna eklenen bir dizi özellik ile birlikte geliyor. Cerberus gibi yeni yan görevler ve düşmanlar ile Omega.

Örneğin, Insomnia Kraliyet Şehri‘nin genişletilmiş haritası aracılığıyla edinilebilecek. Oyuncular ayrıca Yore Cetvellerini de alacaklar ve bir açıklama okuyacaklar.

Cape Caem ve Altissia arasındaki yolculuklara izin veren “tam kontrol edilebilir” Royal Kanal Gemisi PC oyuncularını da bekliyor. Güçlü atakları açığa çıkaran yeni bir aksesuar da var.

“Bir düzineden fazla” DLC dilimi de Windows Sürümü‘ne dönüşüyor ve yeni bir kamera modu, oyuncuların Eon‘u tamamen nasıl görüntülediğini değiştirecek.

Yine, Final Fantasy 15: Windows Sürümü 6 Mart 2018’de hazırlanacak. Daha fazla bilgi oyunun Steam sayfasında yer alıyor.

Kaynak:
pcgamer
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close