Sosyal Medya

Twitter’dan, Video Paylaşımlı Kamera Özelliği

Bloomberg Twitter’ın, kullanıcıların sosyal paylaşım sitelerine videolar göndermesini kolaylaştıracak yeni bir araç üzerinde çalıştığını bildirdi.

Şu anda, tweet‘le videoları yüklemek veya canlı olarak yayın yapmak için kullanıcıların tweet oluştur simgesine dokunup kamerayı veya canlı düğmeyi seçmeleri gerekiyor. Süreç birkaç dokunuş gerektiriyor.

Bloomberg, yeni kamera ürününün adım sayısını azaltacağını söylüyor.

Hareket, kameraya doğru açılan Snapchat ve kamerada uygulamayı açmak için yalnızca bir kez hızlıca kaydırma veya dokunmaya ihtiyaç duyan Instagram gibi rakip uygulamalarla aynı çizgide.

Twitter‘da kamera merkezli güncellemenin çalıştığı bir demoyu üretmesine rağmen tasarım son şeklinde değil ve bu özelliğin ne zaman başlatılacağına dair bir açıklama henüz yapılmadı.

Twitter‘ın video stratejisi büyük oranda yayıncılar üzerinde yoğunlaştı. Geçtiğimiz yıl canlı yayın programlarının yayınlanması için ortaklıklar kuruldu.

En son olarak videoların görüntü sayısı tweet’lere eklendi. Bununla birlikte kullanıcı açısından, videoları paylaşmak, Instagram ve Snapchat‘tan daha sezgisel olmaya devam ediyor.

Şirket, önceden yayınlanan klipleri kullanıcıların yayınlamasına izin vermese de, canlı video yayını için Periscope‘a sahip. Ayrıca Vine uygulaması, kullanıcıların geçen yılın başında kapatmadan önce kısa, altı saniyelik klipleri yayınlamasına izin verdi.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close