VR/AR

ABD Olimpik Atletleri, Olimpiyat Eğitimleri İçin Sanal Gerçeklik Kullanıyor

Olimpik kayak ve snowboard konusunda ulusal yönetim organı olan ABD Kayak ve Snowboard Derneği, Menlo Park merkezli STRIVR Labs ile Dünya Kupası ve Olimpik olayların hazırlanmasına ve iyileştirilmesine yardımcı olmak için sanal gerçekliği (VR) kullanması için bir ortaklık duyurdu.

Derneğe göre, hem 360 video hem de sanal gerçeklik (VR), “yarışlarda, yarışmaların denetiminden çok sporcuların yarışa girecekleri çizgiyi öğrenmelerine, sporcuların yaralanmalara karşı rehabilite edilmelerine yardımcı olmak için çok yönlü olarak” kullanılmaktadır.

ABD Kayak ve Snowboard‘daki Yüksek Performans Direktörü Troy Taylor, kurstaki sınırlı sürenin sonunda sanal gerçeklik (VR) kullanan sporcuların rekabet üzerinde belirgin bir yere sahip olduklarını söylüyor.

Taylor, “Sanal gerçekliğin (VR)’ın , belirgin bir performansa sahip açık avantajı olan atletlerin daha fazla alışmalarına ve belirli kursları öğrenmelerine yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur.

Sanal gerçekliğin (VR) uygulanması, sporcularımızı performanslarını artırmak için en yeni araçlarla donatmak için teknolojinin ve yeniliklerin öncülüğünü benimsemek için ABD Ski & Snowboard‘un Yüksek Performans departmanının daha büyük bir stratejisinin parçasıdır.” Dedi.

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Sanal Gerçeklikte Spor

Taylor, “Sporcularımızdan aldığımız geri bildirimler, sanal gerçeklik (VR) kullanmanın büyük yararı olduğunu gösteriyor. Yarışacakları dersleri daha iyi öğrendiklerini hissediyorlar.

Dolayısıyla bir yarış sırasında kayak yapmaya başladığında başlangıç kapısına artan bir güven seviyesiyle giriyorlar. Rekabetin büyük önem kazandığı yarışlarda, kursiyerlerin zaman kazanacaklarına olan  güveninin artması, çok önemli bir fayda oluşturuyor. “dedi.

NFL, NBA, MLB ve NHL‘deki ekipler için benzer sanal gerçeklik (VR) eğitim aşamaları uygulayan STRIVR, ABD Kayak ve Snowboard‘un sporcularının yarıştığı her rotaya “zihinsel erişim” olarak tanımladığı görüntüleri verdi.

Hareketli Kapılar, araziler, dönme şekilleri ile sanal gerçeklik (VR) sayesinde kazanılan deneyimler sporcuları daha güvende hissettiren uygulamalardır.

ABD Kayak Takımı atleti Laurenne Ross, resim ABD Kayak ve Snowboard
Kaynak:
roadtovr
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,67 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close