Eğitim

Microsoft, Windows Karma Gerçeklik İle Eğitimde Yenilikler Sunuyor

Microsoft, çocuklarınızın WMR‘de daha çok şey öğrenmesi için çalışıyor.

Microsoft‘un Windows Karma Gerçeklik hedefi her zaman normal insanlar için ölçeklendiriliyordu. Harika sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimlerine sahip her kesimin erişebileceği fiyatla satılan kulaklıklar yapmakta bunun bir parçası. Bu hedefin en büyük bölümünü ise eğitim oluşturuyor.

Redmond merkezli şirket, Windows Karma Gerçekliği eğitim alanında güçlü bir katılımcı yapmaya yardımcı olmak için birkaç yeni girişimi duyurdu. İlk olarak, güncel müfredata uyum sağlayan hem HoloLens hem de Windows Karma Gerçekliği için dünyanın en büyük eğitim şirketi olan Pearson ile ortaklık kuruyor.

Bu cihazlar arasında toplamda altı uygulama kesintisiz bir deneyim sunuyor var ve tabii ki eğitsel içeriğe yönelik kapsamlı bir yaklaşımla donatılmışlar. Kullanıcılar verimlilik için hem HoloLens‘i hem de Windows Karışık Gerçek‘i birlikte kullanabilecekler.

HoloLens kullanıcısı bir adanın holografik bir haritasını görüyor. Karma Gerçeklik kulaklığını kullanan diğer kullanıcının gezinmesine yardımcı olan Microsoft ada demosunda olduğu gibi çalışabiliyor. Bu uygulamaların tümü 2018 Mart ayında kullanıma sunulmaya başlanacak.

Microsoft ayrıca, ortak radyo istasyonu WGBH‘nin “Evreni Amerika’nın Sınıflarına Getirmek” projesiyle ortaklık kuruyor. Bu uzay bilimi içeriğini karışık gerçeklikte sınıflara getirecektir. Öğrencilerin eğitim alanlarıyla daha fazla meşgul olmasını amaçlayan uygulamalar PBS LearningMedia‘da dağıtılacak.

Son olarak Microsoft, HoloLens‘in yüksek maliyetinin farkında, bu nedenle 22 Ocak’ta öğrenime başlayan okullar için indirimli akademik fiyatlandırma da sunuyor.

Eğitim birçok büyük teknoloji şirketinin odak noktasıdır. Microsoft yeni ortaklıkları ile geniş bir kitleye sahip olan eğitim yolunda ilerliyor. Kesinlikle Oculus‘un Rift‘i kütüphanelerde bulma çabalarından bir adım önde olduğu açık.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,67 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close