Oyun

Yeni Nike ‘PlayStation’ Ayakkabıları İle Oyunun Dışına Çıkın

Sınırlı sayıda üretilen PG2s, Sony‘nin flagship konsolundan ilham alıyor.

Nike hem sneakerhead hem de gamer topluluklarına hitap eden bir ayakkabı olmasada, Sony‘nin PlayStation konsolu ve DualShock denetleyicisinden esinlenen bir tasarım oluşturdu.  

Nike, NBA Oklahoma Thunder Takımı için oynayan George‘un PG2 tasarımcısı Tony Hardman ile oyun dünyasındaki sevgisini temsil edecek bir ayakkabısı yaratmak için yakın çalıştığını söylüyor.

DualShock hayranıysanız, burada bol miktarda ayrıntı bulacaksınız. Denetleyicinin düğmeleri (mavi, yeşil, pembe ve kırmızı) ile aynı renkteki dantel halkaları ve çapraz, daire, kare ve üçgen grafikli siyah bir patentli deri topuk sekmesi bulunuyor.

Bu arada orta taban, PlayStation‘ın dinamik duvar kağıtlarından birine benzemek üzere tasarlanmış, parlak, galaksiyle temalı desenler ile doludur. Bu dokunuşların hepsi de olsa, PG2‘nin temel olayları çifte mavi ışık veren logolar.

İnce Ayrıntılar

Sol ayakkabının üzerinde “PS” logosu var ve sağda ise Paul George’un kişisel “PG” fütüristik yazıtı var. Spor ayakkabılarını dilinin arkasında bulunan bir güç düğmesi ile açabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda, bir DualShock denetleyicisini taklit etmek için tasarlanmış nabız benzeri bir haptik etki hissedeceksiniz. Nike gerçekten 90’lı yılları geri getirmek istediği için, tabanının bir kısmı karanlıkta parlıyor.

Ayrıca, PG2‘lerdeki pillerin aslında kendi kendine yetebildiğini belirtmek gerekiyor. Bu nedenle, eğer biterse şarj etmenin bir yolu yok. Nike ayakkabıların ömrü yaklaşık 150 saattir. Bu nedenle ışıklandırma özelliğini ne şekilde kullandığınız konusunda dikkatli olmalısınız.

Hardman’a göre, başlangıçta fikir, PG2‘leri basit tutmak ve şarj edilebilir veya değiştirilebilir bir güç taşımamaktı. Aksi takdirde ürünün maliyeti oldukça yüksek olacaktı.

Spor ayakkabılarını tercih edenler bunun Paul George ve Nike‘nin oyun için yapılmış ayakkabısını ilk kez yapmadığını biliyor.

PG1‘in, “PlayStationPG2 kadar unutulmaz olmasa da, sadece “2K” olarak adlandırılan NBA 2K17‘nin geliştiricisi ile ortak olarak yaratılmış bir modeli vardı. Sadece başlık çatısı atleti olduğu yıl olan 2K17‘de George‘un avatarının bir görüntüsü olan bir çorap astarı vardı.

Tabii ki, PG2 sonuçta bir basketbol ayakkabısıdır. Bu nedenle Nike, basketbolcuların basket atarken rahat etmelerini sağlayacak herhangi bir teknolojiyi dışarıda bırakmamıştır. Taban etrafında adımlar atarken, iç taban / orta taban kombinasyonu iyi hissetmenizi sağlıyor. 

“Sıçrama” etkisi sunan Nike Air Zoom birimi size sağlamlık kazandıracak. Sonuçta, Nike ve Sony, basketbol oynamak için iyi olacak  bir ayakkabı üzerinde büyük bir iş birliği yaptı. Aynı zamanda sneakerhead‘ler ve oyuncular için bir koleksiyoncu öğesi olarak aranacağını da sözlerine ekledi.

Eğer bu ayakkabıyı istiyorsanız, gözlerinizi Nike‘nin SNKRS uygulamasından ayırmayın. Çünkü “PlayStationPG2, 10 Şubat tarihinde 110 $ ‘lık fiyatla piyasaya çıktığında sınırlı bir sayıda modeli olacak.

Kaynak:
engadget
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (4 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,25 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close