Sosyal Medya

Instangram’ın Yeni Modu: Fotoğraflar Yerine Kelimeler İle Hikayenizi Paylaşın

Instagram yeni hikaye özelliğini kullanıma açtı. Piyasaya çıkan platformun yeni “modu“, kullanıcıların hikayelerini metin içeren sayfalar şeklinde eklemelerine izin veriyor.

Bu yeni mod, fotoğraf veya video içermiyor. Kullanıcılar renkli, kişiselleştirilebilir arka planlardan ve farklı metin stillerinden birini (neon yazı tipi ya da  daktilo yazısı benzeri) arasından seçim yapabilir. Çıkartmalar da ekleyebilirler.

İnstangram sevilerek takip ediliyor. Çünkü sadece görüntülerden oluşuyor. Aynı zamanda Facebook‘ta kendisini yavaş yavaş Instagram özellikleri ile donatıyor. Messenger ve Facebook uygulamalarında uzun zamandır zaten hikaye modu mevcut.

Başka örnekler de var: Instagram DM‘ler şimdi, herhangi bir kullanıcının, Facebook ve Messenger gibi kaç saat önce aktif olduğunu size gösteriyor. Bu DM‘lerin, varsayılan olarak açık olan ve Facebook Messenger gibi kapatılamayacak olan okundu bilgileri var.

Kullanıcılar ayrıca, daha önce gönderdikleri fotoğrafların ve videolarınana arşivlerini” ana Instagram şebekesine oluşturabiliyorlar. Bu mesajlar, takipçilerinin mesajlarını tamamen silmeden etkili bir şekilde gizliyor. Bu özellik, Facebook kullanıcılarının kişisel fotoğraflardaki gizlilik ayarlarını değiştirebildikleri özelliğine benziyor.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 3,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close