VR/AR

HP, Profesyoneller İçin Büyük Bir VR Atılımı Yapıyor

HP‘nin sanal gerçeklik (VR) sırt çantası kurulumu ve Windows Karma Gerçeklik Kulaklığı‘ndan gördüklerimize dayanarak, şirketin açıkça sanal gerçekliği ciddiye aldığını söyleyebiliriz. Artık HP kendisini, ticari müşterileri için bir sanal gerçeklik (VR) oyuncusu olarak yoğunlaştırmaya daha da yaklaşıyor.

Şirket bugün geliştiricilere yeni aracın ana hatlarını öğrenmelerine yardımcı olan Windows kulaklığının bir “Professional Versiyon” unu “sanal gerçeklik (VR) Launch Kit “‘i duyurdu.

Ayrıca ek olarak, Z4 İş İstasyonuna daha fazla ihtiyaç duyulan CPU yükseltmelerini de getiriyor. Bu yükseltmeler hem sanal çalışma hem de sanal gerçeklik (VR) oluşturma için daha iyi bir donanım.

Bunlardan yola çıkarak, HP‘nin Windows Karma Gerçeklik kulaklığının yeni sürümü ile tek önemli farkı, üç kolayca temizlenebilir yedek kaplamayla birlikte verilmesidir. Bu, birkaç insanın gün boyunca kullanması muhtemel ticari bir ortam için idealdir.

Kulaklıklı mikrofon setinin de içinde bulunduğu standart köpük kaplamanın sterilize edilmesi çok daha zordur. Bunun ötesinde, yeni kulaklık seti, ön sarmalın etrafında dolaşan liberal bir miktar ve her göz için 1,440 x 1,440’lık ekranlar gibi daha önceki tasarımlarla aynı.

 

Yeni HP VR Launch Kiti

Mart ayında piyasaya çıktığında size 449 dolarlık bir ücret ile ve HP‘nin Karma Gerçeklik denetleyicilerine sahip olabilirsiniz.

Bu arada HP‘nin sanal gerçeklik (VR) Launch Kiti daha ilgi çekici. Epic Games ile birlikte geliştirildi ve popüler Unreal Engine Platformu‘nu temel aldı.

HP, 3D varlıkların Unreal için nasıl optimize edildiğini basitleştirerek Datasmith5 iş akışı araç setiyle sanal gerçeklik (VR) üretimini kurtaracağını iddia ediyor. Launch Kit‘in benzer çözümlerle ne kadar iyi karşılaştırılacağını söylemek zor.

Ancak HP‘nin profesyonel müşterilerine biraz yardım eli uzatmak isteyeceğini düşünüyoruz. Bu insanlar sanal gerçeklik (VR) gelişimine daha da derinleştikçe, HP ekosisteminde yer alacak iyi bir şansa sahip.

Yeni Z4 İş İstasyonu mevcut modelden farklı görünmüyor. Şu anda mevcut Xeon çiplerine ek olarak Intel‘in Core X işlemcilerini (şirketin 18 çekirdekli devi) de destekliyor.

Ayrıca, daha pahalı sistemler ile paralellik arz eden çift güçlü yüksek performanslı GPU‘lara da uyarlanabilir. Daha fazla performans talep ederseniz, daha önce HP‘nin Z6 ve Z8 İş İstasyonları ile tanışmanız yeterli olacaktır. Yeni Z4 bugün 1499 dolardan satışa sunulacak.

Kaynak:
engadget
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 3,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close