Ses ve Görüntü Sistemleri

Samsung’dan Yeni Çift Kamera Modülü İle Yaygın Portre Modu

Samsung Yüksek Görünürlükte Portre Modu

Samsung, herhangi bir kademedeki akıllı telefonları Portre Modunda veya düşük ışıkta çekebilme yeteneğine sahip olması beklenen görüntü sensörleri ve yazılım uygulamasını açıkladı. Önceden, bu özellikler Galaxy Note 8 gibi en iyi olarak adlandırılan akıllı telefonlarda yer alıyordu.

Duyuruya göre, yeni Isocell Çift görüntü algılayıcıları ve bunlarla birlikte gelen yazılımın, bulanık zemin “bokehefektini yeniden oluşturmak veya daha düşük ışıkta daha fazla görünürlük elde etmek için “orta-giriş-seviyesi mobil aygıtların bile” etkinleştirilmesi amaçlandı.

Samsung‘un yeni teknolojisi, diğer akıllı telefon şirketlerine de sunulacak ve dev ürün yelpazesine ek olarak bellek ve flash depolamaya da sahip olacak.

Samsung zaten tüm kodlamayı yapıp, donanımı seçtiğinden, paket telefon modellerine daha düşük maliyetli modeller getirebilecek. Böylece portre modu veya düşük ışıklı çekim özelliklerini diğer şirketlerin ürünlerine katması daha kolay ve daha ucuz olacak.

Portre efektleri ve düşük ışık iyileştirmeleri, aslında Samsung‘un bir araya getirdiği iki ayrı çift kamera modülüne bölünüyor.

Portre Modu modülüyle birlikte kullanılacak görüntü algılayıcıları 13 megapiksel ve 5 megapiksel çözünürlüklü algılayıcılarken düşük ışıkta çekim algılayıcıları çift 8 megapiksel algılayıcılardan oluşuyor.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close