Robotik

Sony Eğitim Seti İle Kodla Oluştur Oyna

Sony, eğitim oyunu alanına giriyor. Bloklu Minecraft benzeri robotları hayata geçirmek için yeterli sayıda algılayıcı, çalıştırıcı ve elektronik parça içeren bir kodlama seti olan KOOV ile STEM, Sony’nin yeni üretimleri.

Geçen yıl Japonya ve Çin‘de KOOV ile oldukça başarılı sonuçlar alan Sony bu yıl Global Education bölümünde ilk ABD satışını yapacak. Sony, geçen Haziran’da robotik seti getirmek için bir Indiegogo kampanyası yürüttü.

Kampanya % 100’lük bir başarı oranı ile tamamlandı ama yine de 100.000 dolarlık hedefini kaçırdı. Sony, Okullara bir Eğitim Seti satmaya odaklı öğretimi gerçekleştirmek için oldukça kararlı.

Kurdukları robotları kontrol etmek için KOOV uygulamasında Sekiz ve daha yukarı yaştaki çocuklar için tasarlanan Eğitim Seti, tanıtıcı bir programlama dili olan Scratch‘ı öğretmek için 300’ün üzerinde yapı taşı ve 30 saatlik eğitimli STEAM müfredatını içerir.

Kendi Robotunu Kodla

Çocukların kendi orijinal robotlarını oluşturmak için bu becerileri kullanmaları için odak noktası olan, önceden kodlanmış “Robot Oluşturma Komutları“nı kullanarak yapabileceği 23 farklı robot var. KOOV uygulaması, sınıf yönetimi yazılımını da içerir ve Chromebook desteği ile Windows, MacOS ve iOS‘ta çalışır.

Farklı renklerde, çocuklara mekansal farkındalığı geliştirmeye yardımcı olması beklenen yedi farklı KOOV bloğu türü vardır. İki blok “120’nin üzerinde olası kombinasyon” da bir araya getirilebilir, bu da kesinlikle 3D oluşturma için pek çok olasılığa imkan tanır.

KOOV‘un çekirdeğinde, tüm kodları robotlara bağlayan açık kaynak kodlu Arduino platformunu temel alan bir mikrodenetleyici var. Her 519.99 $ Eğitim Seti‘nde bu çekirdeklerden yalnızca birisi varmış gibi görünüyor, bu yüzden KOOV, çocuklara paylaşım değerini öğretmek için de mükemmel. Çok eğitici!

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close